dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Dětský den ve stylu Karla IV.

Městská část Praha 1 pod záštitou radní pro školství Evy Špačkové zve všechny děti z Prahy 1 na tradiční Dětský den na Žofíně, který se odehraje 1. června od 9 hod. na Slovanském ostrově. Tento rok se ponese Den dětí ve znamení oslav jednoho z největších Čechů v historii, a to krále Karla IV. Pro všechny děti z Prahy 1 i pro jejich doprovod je vstup na akci zdarma.  

Pro děti je připravena celá řada aktivit a atrakcí. Dobrovolní hasiči dětem předvedou hasičskou techniku, u Výtvarníků z Karlova mostu si mohou nechat zhotovit portrét a od stánku Prevence dětem si zase odnesou spoustu důležitých informací. Kromě stánku na děti čeká také bohatý program na pódiu. Děti se mohou těšit na ukázky dobového tance, šermu, gotický turnaj rytířů a také na spoustu zábavných soutěží.

Program:
9:00    Zahájení akce
9:15    Ukázky dobového tance a šermu
9:30    Příjezd Karla IV.
9:50    Ukázky dobového tance
10:00    Přednáška mušketýra
10:15    Pohádka O zakleté princezně
10:45    Gotický turnaj rytířů
11:15    Kordová soutěž pro děti
11:45    Soutěž v házení věnců na dřevěné meče
12:15    Výuka dobových tanců
13:00    Módní přehlídka
13:30    koncert kapely Masakrózní hustec
14:30    Ukázky šermu
15:00    Pohádka O Bajajovi

Program probíhající mimo pódium: ukázka dobových řemesel, středověká kostymérna, gotická zbrojnice či kůň i s podkoním.

Soutěže v sesekávání dřevěného vajíčka z přilbice rytíře, přetahování lanem, rybolov s rybářem, hod katovou sekerou do dálky i na cíl za dohledu mistra kata.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru