dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

Dětský a seniorský klub v Kobylisích na jedné adrese

V Taussigově 1 v Kobylisích, v prostorách osmé městské části, se od září 2014 potkávají děti, směřující do nově zrekonstruované tělocvičny Dětského klubu Ďáblík,a senioři z Centra aktivizačních programů, mířící do Klubu seniorů.

„Dětské a seniorské kluby, respektive Centra aktivizačních programů, jsou v podstatě „mé děti“ a blízkost obou klubů v Taussigově vnímám jako velký přínos. Právě děti a senioři jsou ti, kdo potřebují naši pomoc, náš zájem a naši lásku. Věřím, že se kluby v Praze 8 budou stejně úspěšně vyvíjet i nadále,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

Současné prostory dětské tělocvičny původně obýval právě Klub seniorů, se v červnu uvolnily dětem. Po rekonstrukci, kterou městská část zrealizovala během letních měsíců, přesídlil do 1. patra stejného objektu.

Zde mají senioři k dispozici relaxační a aktivizační místnost, kuchyňku a sociální zázemí. Relaxační místnost slouží ke klidnému posezení u kávy a čaje a díky svému vybavení televizí a DVD přehrávačem je určena i filmovému klubu či jiným menším společným akcím. V aktivizační místnosti se mohou pořádat malá taneční a poslechová hudební odpoledne, probíhají zde pohybové aktivity a relaxační cvičení, přednášky a další aktivity sloužící rozvoji schopností a zájmů seniorů. K dispozici je i počítač a bezplatný přístup na internet pro členy klubu. Prostory svého předchozího působení však klub neopustil úplně – o tělocvičnu se s dětmi střídá ve vymezených hodinách na stolním tenisu.

Klub seniorů Taussigova, který spadá pod Obvodní ústav sociálně zdravotnických služeb, jehož zřizovatelem je MČ Praha 8, má v současné době více než 20 členů. Klub je zatím v provozu  2× v týdnu, a to v pondělí a ve středu v době od 13 do 16 hodin.


Další články
Nahoru