Dnes Pátek - skorojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětské krizové centrum se přestěhovalo na Prahu 12
Centrum se usídlilo v budově, kterou dřív využívali úředníci. Foto: P12

Dětské krizové centrum se přestěhovalo na Prahu 12

Dětské krizové centrum (DKC), které již 30 let poskytuje odbornou pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám, nově působí v Cílkově ulici na sídlišti Kamýk. Prostory centru pronajala Praha 12. Informoval o tom mluvčí městské části Petr Kocián.

DKC se letos na jaře muselo po desítkách letech kvůli výpovědi z nájmu vystěhovat z michelské ulice V zápolí. Pomocnou ruku v této situaci podala Praha 12 a pronajala centru prostory v ulici Cílkova 796/7 na sídlišti Kamýk. Po nezbytných úpravách funguje zařízení na nové adrese od konce léta již v plném provozu.

„Chci touto cestou poděkovat vedení Prahy 12 za pomoc v nouzi. Jelikož jsme jediné pracoviště v republice specializované na pomoc dětem sexuálně zneužitým, týraným a zanedbávaným, mělo by pozastavení služeb DKC na klienty fatální dopad,“ uvedla ředitelka centra Zora Dušková.

DKC poskytuje širokou paletu odborných služeb. Provozuje Linku důvěry a ambulanci v krizovém centru, takže děti, které mají problémy, mohou volat, chatovat, skypovat nebo osobně přijít do centra.

Dále poskytuje ambulantní služby pro rodiče, právní poradnu nebo služby v oboru klinické psychologie. Pomoc poskytuje také dětem – obětem trestných činů, pomáhá traumatizovaným dětem, obětem šikany, nebo dětem v závažných životních situacích, jakými jsou rozvrat rodiny nebo úmrtí blízkých.

„Jsem rád, že Dětské krizové centrum nyní sídlí v naší městské části a jeho služby jsou pro naše občany dostupnější. Pomoc dětem, ale i rodinám v krizi, je klíčová zejména v této době, kdy covidová opatření z posledních let, ale i současný válečný konflikt nebo vývoj ekonomické situace výrazně zasáhly do jejich života a jsou pro ně velkou psychickou zátěží,“ sdělil starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Za 30 let pomohlo DKC podle Duškové více než 7 500 ohrožených dětí. Působnost centra je celorepubliková a služby jsou bezplatné. Linka důvěry je v provozu nonstop na telefonním čísle +420 241 484 149. K dispozici je i linka pro rizika kyberprostoru na tel. čísle +420 778 510 510, internetové poradenství na adrese problem@ditekrize.cz, online krizový chat a Skype on-line hovory.


Autor: Jan Puci

Pro děti: Kde bydlí Pražské Jezulátko

Včera v 09:01

Ve středu 25. července můžete navštívit kostel Pražského Jezulátka kdykoli mezi 10 a 16 hodinou. U vchodu si vyzvednete poutnickou mapu, která vás zavede na tajemná místa, dozvíte se něco nového o sošce Jezulátka a můžete jí také navrhnout nové šaty.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

Praha 4 zve na nafukovací klouzačku

Včera v 06:58

Poslední z červencových akcí Prahy 4 z Léta na Čtyřce. Nafukovací klouzačka na zájemce čeká v pondělí 22. července,

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Cyklohráček se ve čtvrtek vydá do Českého Holandska. V Lužci nad Vltavou se zvedne železniční most

16. července 2024 ve 13:49

Ve čtvrtek 18. července se uskuteční další ze série letních jízd dětského výletního vlaku Cyklohráček – tentokrát pojede netradičně do oblasti Českého Holandska s cílovou stanicí Lužec nad Vltavou.

Děti vyrobily obrázky mračounů a smajlíků a hodnotily řidiče

16. července 2024 v 10:16

Děti z pěti škol Prahy 4, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce Smajlík 2024, se sešly na hřišti základní školy Na Chodovci.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Festival Zlobení 2024

16. července 2024 v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Další články
Nahoru