Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětské hřiště na Hutích
Vstupu na hřiště dosud brání ploty, nově osetý trávník musí zakořenit. Foto: Praha 14

Dětské hřiště na Hutích

Ve třetím ročníku participativního rozpočtu Čtrnáctka podle Vás zvítězil v kategorii Velkých projektů projekt Dětské hřiště na Hutích. Dokončené je od prosince 2023, nicméně do užívání jej městská část Praha 14 zatím nepřevzala. Stane se tak až po uplynutí technologických lhůt pro uplatnění případné reklamace na dílo.

Polovinu nákladů na projekt uhradila městská část, druhou Magistrát hl. m. Prahy, který na participativní projekty tímto způsobem přispívá.

Vstupu na dětské hřiště ze dvou důvodů brání ploty: aby měl nově osetý travní porost možnost správně zakořenit a aby se dalo relevantně posoudit, která místa je ještě třeba dosít. Toto vyhodnocení je plně v kompetenci dodavatele, realizační firmy, která bude stav kořenového systému posuzovat až po první seči. Významnou roli hraje také přirozené vegetační období travního porostu. Pokud v tomto období dojde k neúměrné zátěži již vzrostlého nebo čerstvě dosetého trávníku, bude povrch hřiště tvořit holá zem, případně plevel.

Prosíme vás o trpělivost. Hřiště bude plně přístupné za pár týdnů. A dáte-li trávníku šanci vyrůst, tak i v opravdu pěkné podobě, informuje Praha 14 na svých stránkách.

Letos na jaře začnou přípravné práce pro realizaci dalších dvou navazujících projektů, podaných v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu. Půjde o doplnění prvků na stávající hřiště, konkrétně dřevěného altánu pro posezení ve stínu, zapuštěné trampolíny a lanové pyramidy, a o umístění gymnastického workoutu.

Součástí konstrukce bude tyč na pole dance, provaz, vertikální a horizontální žebřík, zavěšený aerial hoop, zavěšená a pevná hrazda a gymnastické kruhy.


Autor: Alo

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Včera v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Další články
Nahoru