dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Pražský sport

Dětské fotbalové týmy ze tří kontinentů se sešly na 4. mezinárodním fóru Fotbalem k přátelství

O víkendu se v Miláně uskutečnilo 4. mezinárodní dětské fórum Fotbalem k přátelství konané v rámci sociálního projektu společnosti Gazprom. Českou republiku letos reprezentovali mladí sparťané a dařilo se jim. Ze skupiny postoupili bez ztráty bodu a dokonce bez inkasované branky.

Ve čtvrtfinále s Crvenou Zvezdou došlo až na penalty, které sparťané zvládli, soupeře vyřadili a dokonale oplatili soupeři vyřazení z předešlého ročníku. V osmifinále Sparta narazila na Maribor, ale po několika neproměněných šancích došlo na prodloužení. Když už všichni měli v hlavách penalty, dopustili se sparťané chyby a v poslední minutě inkasovali z nepřímého kopu. Zůstali tak těsně před branami semifinále a podlehli pozdějšímu vítězi – Mariboru.

Účastníci fóra se setkali s ambasadorem programu Fotbalem k přátelství, Franzem Beckenbauerem, záložníky klubu Schalke 04 Maximilianem Meyerem a Leonem Goretzkym a vyslancem UEFA na fóru, Michelem Salgadem. Všichni obdrželi  modrozelené náramky,  symbol rovnoprávnosti a respektu, které se díky programu Fotbalem k přátelství rozšířily po celém světě.

Důležitým okamžikem fóra bylo slavnostní udílení Poháru devíti hodnot. Tuto jedinečnou trofej každoročně získá profesionální fotbalový klub za mimořádné úspěchy v oblasti společenské odpovědnosti. Kdokoli na světě může nominovat svůj oblíbený klub, avšak konečné rozhodnutí o vítězi je výsledkem hlasování mladých účastníků fóra Fotbalem k přátelství. Letošním vítězem se stal Bayern Mnichov, u něhož hlasující ocenili aktivity na podporu dětí se zvláštními potřebami, iniciativy v oblasti poskytování lékařské péče dětem v různých zemích a pomoc lidem v nouzi.

Fórum bylo zakončeno finálovým zápasem Mezinárodního dětského turnaje v malé kopané. Účastníci a hosté společně zazpívali neoficiální hymnu projektu – píseň Larger Than Life. Po skončení fóra všichni účastníci jako tradičně navštívili finálový zápas Poháru ligy mistrů UEFA 2016 v Miláně.

Průběh fóra sledovalo na 200 novinářů z předních světových médií. Mladí reportéři z účastnických zemí pracovali v mezinárodním dětském tiskovém středisku.  

„Programu Fotbalem k přátelství se účastní 32 zemí. Jsou mezi nimi i Sýrie, Turecko, Arménie a Ázerbájdžán. Počet účastníků každoročně stoupá. To znamená, že pro děti jsou mír a přátelství na prvním místě, bez ohledu na rozdíly v kultuře a tradicích. Chlapci a dívky se nejen učí vzájemnému respektu, ale stávají se hlasateli zásadních lidských hodnot. Projekt Fotbalem k přátelství jim v tom pomáhá. Jsem přesvědčen, že společným úsilím dokážeme změnit svět k lepšímu,“ říká Alexey Miller, předseda představenstva společnosti Gazprom.

„Již několik let je mi potěšením být globálním ambasadorem programu Fotbalem k přátelství, který propaguje zásadní lidské hodnoty důležité pro dobré fungování kterékoli společnosti. Mám proto obzvlášť velkou radost, že cenu, která projekt a jeho záměry a cíle zosobňuje, získal Bayern Mnichov. Pohár devíti hodnot je ocenění od nejupřímnějších diváků – dětí – a proto představuje zvlášť cennou odměnu pro kterýkoli klub,“ říká Franz Beckenbauer.

Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru