Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dětská PrahaZpravodajství

Dětská pískoviště na hřištích Prahy 1 jsou dočasně uzavřena

Pískoviště na dětských hřištích Prahy 1 budou dnes, ve čtvrtek 17. srpna, uzavřena. Ve středu 16. srpna odhalila pravidelná kontrola závadný písek na dětském hřišti Za Haštalem.

Pískoviště bylo okamžitě uzavřeno a na základě operativní konzultace s Hygienickou stanicí Hlavního města Prahy přijala radnice první městské části rozhodnutí preventivně uzavřít všechna dětská pískoviště na svém území.

Ze všech, kde mohl být písek stejné šarže, bude odvezen a v řádu několika dní vyměněn. Na hřišti Za Haštalem bude vyměněn během dnešního dne.

„Uzavírání celé plochy dětských hřišť není dle hygienické stanice Hlavního města Prahy nutné. Výjimku představuje hřiště na Slovanském ostrově, které je celé písčité. Certifikovaný písek na pískoviště dětských hřišť Prahy 1 dodává již téměř patnáct let stejný dodavatel. Dosud nebyl s jeho kvalitou žádný problém. Díky dlouhodobé a osvědčené spolupráci jsme se nyní dohodli na rychlém řešení nastalé situace a na dodání nového písku na náklady dodavatele,“ informovala městská část.


Autor: Cen

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru