Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaZpravodajství

Dětská pískoviště na hřištích Prahy 1 jsou dočasně uzavřena

Pískoviště na dětských hřištích Prahy 1 budou dnes, ve čtvrtek 17. srpna, uzavřena. Ve středu 16. srpna odhalila pravidelná kontrola závadný písek na dětském hřišti Za Haštalem.

Pískoviště bylo okamžitě uzavřeno a na základě operativní konzultace s Hygienickou stanicí Hlavního města Prahy přijala radnice první městské části rozhodnutí preventivně uzavřít všechna dětská pískoviště na svém území.

Ze všech, kde mohl být písek stejné šarže, bude odvezen a v řádu několika dní vyměněn. Na hřišti Za Haštalem bude vyměněn během dnešního dne.

„Uzavírání celé plochy dětských hřišť není dle hygienické stanice Hlavního města Prahy nutné. Výjimku představuje hřiště na Slovanském ostrově, které je celé písčité. Certifikovaný písek na pískoviště dětských hřišť Prahy 1 dodává již téměř patnáct let stejný dodavatel. Dosud nebyl s jeho kvalitou žádný problém. Díky dlouhodobé a osvědčené spolupráci jsme se nyní dohodli na rychlém řešení nastalé situace a na dodání nového písku na náklady dodavatele,“ informovala městská část.


Autor: Cen

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Dnes v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru