dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Děti ze všech kontinentů vystavují na zámku Ctěnice
Výstava potrvá až do 25. srpna letošního roku. Ilustrační foto: archiv

Děti ze všech kontinentů vystavují na zámku Ctěnice

Výstava Barvy a tvary Matky Země začíná zítra v zámeckém areálu Ctěnice. Zahrnuje výběr nejlépe oceněných prací 38. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2010. Tématem je biodiverzita – rozmanitost živé přírody.

Na výstavě se objeví dětské práce s motivy brouků, motýlů, sladkovodních a mořských ryb, ptáků, divokých i domácích zvířat. Rostlinná říše bude zastoupena stromy, travami a květinami.

Jedná se o kolekci obrazů a plastik vybraných z prací dětí z mnoha zemí celého světa. Mezi hlavní techniky lze zařadit malbu, kresbu, grafiku, fotografii, keramiku a kombinaci zmíněných použitých technik.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice se koná každoročně k uctění památky zavražděných lidických dětí.

Téma doporučuje UNESCO

Výstava Lidice, původně jen s národním významem, se stala v roce 1973 mezinárodní a v současné době se jedná o nejstarší a největší mezinárodní výstavu na světě.

Výtvarná soutěž je určena pro děti od 4 do 16 let, pro všechny typy škol a organizací pracujících s dětmi.

Téma výstavy doporučuje každý rok organizace UNESCO. Většinou se vybírají témata, která mají ukázat, co je dětem nejbližší, co je obklopuje, trápí nebo těší.

Odborná porota vybírá ročně z přibližně 20 000 prací dětí ze všech kontinentů nejlepší díla. Ta jsou poté vystavena v Lidické galerii v Lidicích. Výstava se po ukončení stěhuje do řady dalších míst – jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.

Výstava Barvy a tvary Matky Země je pořádána u příležitosti Dne Země a bude možné ji v zámeckém areálu Ctěnice navštívit až do konce srpna.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru