Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Děti ze škol Prahy 4 už podesáté pomohly dětskému centru při krčské nemocnici
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová v místnosti s nashromážděnými dary. Foto: JP

Děti ze škol Prahy 4 už podesáté pomohly dětskému centru při krčské nemocnici

Už desátý ročník sbírky nazvané Děti dětem shromáždil pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici potřebné věci, ale také hračky, které toto zařízení využije při péči o ohrožené děti a matky v krizové situaci.

„Celkem se do letošní sbírky zapojily děti s rodiči z 34 našich školských zařízení, jedna škola navíc poskytla finanční dar, druhá uspořádala sbírku ovoce. Všem jim samozřejmě moc děkujeme,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která výnos sbírky osobně Dětskému centru při Thomayerově nemocnici předala.

Vyzdvihla přitom další přínos sbírky, který spočívá v tom, že se děti ze základních a mateřských škol při ní učí pomáhat druhým lidem.

Děti během sbírky za pomoci rodičů společně shromáždily nebo zakoupily mimo jiné hračky, dětskou kosmetiku, toaletní potřeby pro děti, ale třeba také požadované baterie do hraček.

Odhadovaná cena materiální pomoci je více než 200 tisíc korun, a to navzdory současné obtížné situaci. Za normálních okolností totiž děti pro sbírku využívají výnosy z vánočních trhů a dalších akcí, které na svých školách pořádají, což letos bohužel nešlo. Přesto dokázaly dát dohromady vynikající výnos sbírky.

„Děkujeme Praze 4, dětem i jejich rodičům za tuto krásnou a velmi přínosnou akci, která nás každý advent velmi potěší. Tato akce pomůže dětem a udělá jim velkou radost. Je to dobrá věc a úžasná tradice. Těším se na rozzářené oči dětí, až dárky uvidí, “ ocenil ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš, jenž se předání rovněž zúčastnil.

„Jsem ráda, že si v této těžké době na nás vzpomněly rodiny, i když to nyní mají těžké. Někteří lidé se letos uzavřeli do sebe, o to více oceňuji ty, kteří jsou dále ochotni pomáhat,“ uvedla ředitelka Dětského centra při Thomayerově nemocnici Jaroslava Lukešová.

Darované věci jsou dávány rodičům a matkám postupně, je volen individuální přístup podle potřeby. Lidé mohou v případě zájmu pomáhat dary či penězi i v průběhu roku.

„Založili jsme si seznam, interně mu říkáme potřebníček, který se v čase proměňuje. Takže nejlepší je si zavolat a zjistit, jaký dar je zrovna vhodný. Někdy je to varná konvice, jindy třeba podložka pod dítě,“ dodala.

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici pod vedením ředitelky Jaroslavy Lukešové poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.


O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

Dnes v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Včera v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru