Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Děti ze škol Prahy 4 už podesáté pomohly dětskému centru při krčské nemocnici
Starostka Prahy 4 Irena Michalcová v místnosti s nashromážděnými dary. Foto: JP

Děti ze škol Prahy 4 už podesáté pomohly dětskému centru při krčské nemocnici

Už desátý ročník sbírky nazvané Děti dětem shromáždil pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici potřebné věci, ale také hračky, které toto zařízení využije při péči o ohrožené děti a matky v krizové situaci.

„Celkem se do letošní sbírky zapojily děti s rodiči z 34 našich školských zařízení, jedna škola navíc poskytla finanční dar, druhá uspořádala sbírku ovoce. Všem jim samozřejmě moc děkujeme,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která výnos sbírky osobně Dětskému centru při Thomayerově nemocnici předala.

Vyzdvihla přitom další přínos sbírky, který spočívá v tom, že se děti ze základních a mateřských škol při ní učí pomáhat druhým lidem.

Děti během sbírky za pomoci rodičů společně shromáždily nebo zakoupily mimo jiné hračky, dětskou kosmetiku, toaletní potřeby pro děti, ale třeba také požadované baterie do hraček.

Odhadovaná cena materiální pomoci je více než 200 tisíc korun, a to navzdory současné obtížné situaci. Za normálních okolností totiž děti pro sbírku využívají výnosy z vánočních trhů a dalších akcí, které na svých školách pořádají, což letos bohužel nešlo. Přesto dokázaly dát dohromady vynikající výnos sbírky.

„Děkujeme Praze 4, dětem i jejich rodičům za tuto krásnou a velmi přínosnou akci, která nás každý advent velmi potěší. Tato akce pomůže dětem a udělá jim velkou radost. Je to dobrá věc a úžasná tradice. Těším se na rozzářené oči dětí, až dárky uvidí, “ ocenil ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš, jenž se předání rovněž zúčastnil.

„Jsem ráda, že si v této těžké době na nás vzpomněly rodiny, i když to nyní mají těžké. Někteří lidé se letos uzavřeli do sebe, o to více oceňuji ty, kteří jsou dále ochotni pomáhat,“ uvedla ředitelka Dětského centra při Thomayerově nemocnici Jaroslava Lukešová.

Darované věci jsou dávány rodičům a matkám postupně, je volen individuální přístup podle potřeby. Lidé mohou v případě zájmu pomáhat dary či penězi i v průběhu roku.

„Založili jsme si seznam, interně mu říkáme potřebníček, který se v čase proměňuje. Takže nejlepší je si zavolat a zjistit, jaký dar je zrovna vhodný. Někdy je to varná konvice, jindy třeba podložka pod dítě,“ dodala.

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici pod vedením ředitelky Jaroslavy Lukešové poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.


Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Dnes v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

Dnes v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

Včera v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Praha 9: Víčka od PET lahví a použité brýle na radnici nenoste

Včera v 10:00

Z důvodu nezájmu odběratelů byla radnice deváté městské části nucena zrušit sběrné místo víček od PET lahví a použitých brýlí, které bylo ve vstupní hale nové radnice.

Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

Včera v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

15. dubna 2021 v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

15. dubna 2021 v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Další články
Nahoru