dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Děti: Za Mistrem Janem Husem do Betlémské kaple

Na vycházce se v sobotu 20. února děti dozví, kdo byl Jan Hus a v jakém architektonickém stylu byla kaple, určená pro kázání v českém jazyce, postavena. Povídat si budou o králi Václavu IV. a na expozici děti dostanou pracovní listy, po jejichž zvládnutí na ně čeká sladká odměna.

Vhodné pro děti od šesti let (v doprovodu dospělé osoby). Omezený počet účastníků na 2×30 osob. Předprodej vycházek zde.

Začátek akce ve 14 hodin na Betlémském náměstí před budovou Betlémské kaple.

Cena 100/70 korun (%) + na místě bude vybíráno vstupné do Betlémské kaple 60/30 korun (děti do 10 let 15 korun).

Provází Pavla Bartásková a Bojana Škaroupková.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru