dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Děti z psychiatrického oddělení Thomayerovy nemocnice vyráběly dárky pro své blízké
Tvořivé odpoledne v Thomayerově nemocnici.

Děti z psychiatrického oddělení Thomayerovy nemocnice vyráběly dárky pro své blízké

Na oddělení dětské psychiatrie pražské Thomayerovy nemocnice proběhlo včera tvořivé odpoledne. Malí pacienti se setkali s dobrovolníky z organizace GE Volunteers, aby společně vyrobili drobné dárečky a milé pozornosti pro své maminky a další rodinné příslušníky. Děti si mohly vyzkoušet například výrobu náušnic, malování hrníčků nebo skládání origami.

Podobně zaměřená akce se na dětském psychiatrickém oddělení Thomayerovy nemocnice nekonala poprvé. Dobrovolnická organizace GE Volunteers, která tvořivé odpoledne organizovala, se dlouhodobě snaží hospitalizovaným dětem pobyt v nemocnici zpříjemňovat.

Malí pacienti se v minulosti mohli zúčastnit sportovního odpoledne, různě zaměřených výtvarných dílen či návštěvy zoologické zahrady. Kromě programu pro děti se organizace zasazuje také o modernizaci nemocničního prostředí.

V loňském roce bylo dětské psychiatrické oddělení kompletně vymalováno a vybaveno novým linem. Dětem jsou k dispozici také nově renovované prostory jídelny a hygienického zázemí.

Dobrovolníci z organizace GE Volunteers chtějí pomáhat Thomayerově nemocnici i v budoucnu. „Zaměstnanci GE Money Bank, kteří společně se svými rodinnými příslušníky a přáteli tvoří dobrovolnickou organizaci GE Volunteers, jednoznačně vidí v pomoci druhým velký smysl. Do dobrovolnických aktivit se každoročně zapojují stovky zaměstnanců včetně zástupců managementu banky,“ potvrzuje Markéta Vaňková, manažerka společenské odpovědnosti GE Money Bank.

Na letošní rok plánuje mimo jiné i uspořádat malování s postiženými dětmi v Ostravě, vymalování prostor příbramské neziskové organizace ALKA, výlet pro seniory v rámci Mezinárodního dne seniorů či pomoc s údržbou Národního parku Šumava.


Další články
Nahoru