Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda
Prostor je vybaven nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Foto: Petra Fořtová

Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda

Praha 13 revitalizovala část prostor Domu dětí a mládeže Stodůlky a vznikla zde dvě polytechnická hnízda. Jedná se o dvě speciálně vybavené učebny jak pro školní třídy, tak zájmové odpolední aktivity. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí třinácté městské části Lucie Steinerová.

„V Domě dětí jsou k dispozici nové učebny, kam dochází školy z naší městské části do specializovaných prostor vybavených nejmodernějšími nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Jinými slovy jde o špičkově zařízenou dílnu a kybernetickou laboratoř. Při současných karanténách a po loňských lockdownech není jednoduché děti motivovat, zaujmout a nabídnout jim činnost, kde uvidí výsledky své práce. Děkuji všem, kteří se do této iniciativy zapojili,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Sdílené polytechnické učebny nabízejí moderní klasické dílenské vybavení včetně materiálu, ale i pracoviště vybavená interaktivními tabulemi, počítači, tablety, 3D tiskárnami, uzpůsobenými výuce mechaniky či robotiky pomocí robotických stavebnic.

„Minimální délka jednoho výukového bloku v Polytechnickém hnízdě je realizována v rozsahu čtyř hodin. Odbornost je garantována Hospodářskou komorou hl. m. Prahy, která celý projekt zajišťuje finančně i po stránce personální, včetně odměn pro odborné lektory, pedagogy a také průběžně dodává materiály,“ vysvětlila ředitelka DDM Stodůlky Jana Šimánková.

Vybudováním moderních sdílených polytechnických učeben na území Prahy 13 dojde ke zvýšení dostupnosti nejen technického vzdělávání v rámci školních i zájmových aktivit. Výrazně se také zlepší dojezdová dostupnost škol do místa odborné výuky,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

Projekt je realizován ve spolupráci s hlavním městem a Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. Praha 13 přispěla částkou převyšující půl milionu korun.


Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru