Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda
Prostor je vybaven nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Foto: Petra Fořtová

Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda

Praha 13 revitalizovala část prostor Domu dětí a mládeže Stodůlky a vznikla zde dvě polytechnická hnízda. Jedná se o dvě speciálně vybavené učebny jak pro školní třídy, tak zájmové odpolední aktivity. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí třinácté městské části Lucie Steinerová.

„V Domě dětí jsou k dispozici nové učebny, kam dochází školy z naší městské části do specializovaných prostor vybavených nejmodernějšími nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Jinými slovy jde o špičkově zařízenou dílnu a kybernetickou laboratoř. Při současných karanténách a po loňských lockdownech není jednoduché děti motivovat, zaujmout a nabídnout jim činnost, kde uvidí výsledky své práce. Děkuji všem, kteří se do této iniciativy zapojili,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Sdílené polytechnické učebny nabízejí moderní klasické dílenské vybavení včetně materiálu, ale i pracoviště vybavená interaktivními tabulemi, počítači, tablety, 3D tiskárnami, uzpůsobenými výuce mechaniky či robotiky pomocí robotických stavebnic.

„Minimální délka jednoho výukového bloku v Polytechnickém hnízdě je realizována v rozsahu čtyř hodin. Odbornost je garantována Hospodářskou komorou hl. m. Prahy, která celý projekt zajišťuje finančně i po stránce personální, včetně odměn pro odborné lektory, pedagogy a také průběžně dodává materiály,“ vysvětlila ředitelka DDM Stodůlky Jana Šimánková.

Vybudováním moderních sdílených polytechnických učeben na území Prahy 13 dojde ke zvýšení dostupnosti nejen technického vzdělávání v rámci školních i zájmových aktivit. Výrazně se také zlepší dojezdová dostupnost škol do místa odborné výuky,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

Projekt je realizován ve spolupráci s hlavním městem a Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. Praha 13 přispěla částkou převyšující půl milionu korun.


Autor: TZ, red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru