Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda
Prostor je vybaven nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Foto: Petra Fořtová

Děti z Prahy 13 mají dvě nová polytechnická hnízda

Praha 13 revitalizovala část prostor Domu dětí a mládeže Stodůlky a vznikla zde dvě polytechnická hnízda. Jedná se o dvě speciálně vybavené učebny jak pro školní třídy, tak zájmové odpolední aktivity. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí třinácté městské části Lucie Steinerová.

„V Domě dětí jsou k dispozici nové učebny, kam dochází školy z naší městské části do specializovaných prostor vybavených nejmodernějšími nástroji pro manuální i kybernetickou zručnost. Jinými slovy jde o špičkově zařízenou dílnu a kybernetickou laboratoř. Při současných karanténách a po loňských lockdownech není jednoduché děti motivovat, zaujmout a nabídnout jim činnost, kde uvidí výsledky své práce. Děkuji všem, kteří se do této iniciativy zapojili,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Sdílené polytechnické učebny nabízejí moderní klasické dílenské vybavení včetně materiálu, ale i pracoviště vybavená interaktivními tabulemi, počítači, tablety, 3D tiskárnami, uzpůsobenými výuce mechaniky či robotiky pomocí robotických stavebnic.

„Minimální délka jednoho výukového bloku v Polytechnickém hnízdě je realizována v rozsahu čtyř hodin. Odbornost je garantována Hospodářskou komorou hl. m. Prahy, která celý projekt zajišťuje finančně i po stránce personální, včetně odměn pro odborné lektory, pedagogy a také průběžně dodává materiály,“ vysvětlila ředitelka DDM Stodůlky Jana Šimánková.

Vybudováním moderních sdílených polytechnických učeben na území Prahy 13 dojde ke zvýšení dostupnosti nejen technického vzdělávání v rámci školních i zájmových aktivit. Výrazně se také zlepší dojezdová dostupnost škol do místa odborné výuky,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

Projekt je realizován ve spolupráci s hlavním městem a Hospodářskou komorou hl. m. Prahy. Praha 13 přispěla částkou převyšující půl milionu korun.


Autor: TZ, red

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru