Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema
Poslední přípravy a virtuální dobrodružství může začít. Foto: CK2

Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema

Ničivé tornádo, které na konci června zdevastovalo obce na Jižní Moravě, překazilo mnoha rodinám s dětmi plány na prázdniny. Právě pro tyto děti proběhl v létě speciální tábor v Praze, na kterém je čekal týden plný zážitků a poznávání.  

Jednou ze zastávek v jejich nabitém programu byla výprava do rudolfínské Prahy.Děti se teleportovaly do úplně jiného světa. Díky virtuální realitě se přesunuly časem zpátky do staré Prahy 16. století, kde měly za úkol najít bájného Golema a společně s rabínem Löwem ho oživit. 

„Aby měly děti z Moravy alespoň v rámci možností hezké prázdniny a zažily něco nevšedního, poskytli jsme jim možnost cestovat v čase a prozkoumat Prahu za dob Rudolfa II., říká Lukáš Marek, CEO studia DIVR Labs, které provozuje arénu s virtuální realitou v pražském hračkářství Hamley's.   

Děti si na záda nasadily batoh s počítačem, na hlavu přilbu s virtuální realitou a během okamžiku se přenesly do renesanční Prahy a tváří v tvář se setkaly se samotným Golemem.

Tábor, kterého se zúčastnila necelá padesátka dětí, spolupořádala agentura CzechTourism s Asociací dětské rekreace a CK2.

Unikátní zážitek GOLEM VR, který kombinuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě, vytvořilo studio DIVR Labs. Virtuální základna se nachází v pražském hračkářství Hamleys o rozloze 250 metrů čtverečních.

Kromě magické výpravy do 16. století zde mohou návštěvníci díky hře Arachnoid VR zažít dobrodružnou expedici do důlních šachet, kde je doslova čeká boj s pavouky o přežití.  


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru