Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema
Poslední přípravy a virtuální dobrodružství může začít. Foto: CK2

Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema

Ničivé tornádo, které na konci června zdevastovalo obce na Jižní Moravě, překazilo mnoha rodinám s dětmi plány na prázdniny. Právě pro tyto děti proběhl v létě speciální tábor v Praze, na kterém je čekal týden plný zážitků a poznávání.  

Jednou ze zastávek v jejich nabitém programu byla výprava do rudolfínské Prahy.Děti se teleportovaly do úplně jiného světa. Díky virtuální realitě se přesunuly časem zpátky do staré Prahy 16. století, kde měly za úkol najít bájného Golema a společně s rabínem Löwem ho oživit. 

„Aby měly děti z Moravy alespoň v rámci možností hezké prázdniny a zažily něco nevšedního, poskytli jsme jim možnost cestovat v čase a prozkoumat Prahu za dob Rudolfa II., říká Lukáš Marek, CEO studia DIVR Labs, které provozuje arénu s virtuální realitou v pražském hračkářství Hamley's.   

Děti si na záda nasadily batoh s počítačem, na hlavu přilbu s virtuální realitou a během okamžiku se přenesly do renesanční Prahy a tváří v tvář se setkaly se samotným Golemem.

Tábor, kterého se zúčastnila necelá padesátka dětí, spolupořádala agentura CzechTourism s Asociací dětské rekreace a CK2.

Unikátní zážitek GOLEM VR, který kombinuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě, vytvořilo studio DIVR Labs. Virtuální základna se nachází v pražském hračkářství Hamleys o rozloze 250 metrů čtverečních.

Kromě magické výpravy do 16. století zde mohou návštěvníci díky hře Arachnoid VR zažít dobrodružnou expedici do důlních šachet, kde je doslova čeká boj s pavouky o přežití.  


Autor: TZ, red

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru