Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema
Poslední přípravy a virtuální dobrodružství může začít. Foto: CK2

Děti z Jižní Moravy oživily v Praze Golema

Ničivé tornádo, které na konci června zdevastovalo obce na Jižní Moravě, překazilo mnoha rodinám s dětmi plány na prázdniny. Právě pro tyto děti proběhl v létě speciální tábor v Praze, na kterém je čekal týden plný zážitků a poznávání.  

Jednou ze zastávek v jejich nabitém programu byla výprava do rudolfínské Prahy.Děti se teleportovaly do úplně jiného světa. Díky virtuální realitě se přesunuly časem zpátky do staré Prahy 16. století, kde měly za úkol najít bájného Golema a společně s rabínem Löwem ho oživit. 

„Aby měly děti z Moravy alespoň v rámci možností hezké prázdniny a zažily něco nevšedního, poskytli jsme jim možnost cestovat v čase a prozkoumat Prahu za dob Rudolfa II., říká Lukáš Marek, CEO studia DIVR Labs, které provozuje arénu s virtuální realitou v pražském hračkářství Hamley's.   

Děti si na záda nasadily batoh s počítačem, na hlavu přilbu s virtuální realitou a během okamžiku se přenesly do renesanční Prahy a tváří v tvář se setkaly se samotným Golemem.

Tábor, kterého se zúčastnila necelá padesátka dětí, spolupořádala agentura CzechTourism s Asociací dětské rekreace a CK2.

Unikátní zážitek GOLEM VR, který kombinuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě, vytvořilo studio DIVR Labs. Virtuální základna se nachází v pražském hračkářství Hamleys o rozloze 250 metrů čtverečních.

Kromě magické výpravy do 16. století zde mohou návštěvníci díky hře Arachnoid VR zažít dobrodružnou expedici do důlních šachet, kde je doslova čeká boj s pavouky o přežití.  


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru