dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C

Děti ve školce se učí děti s tablety

V rámci programu celoživotního vzdělávání otevřela EDUCAnet Praha v září loňského roku mateřskou školku s rozšířenou výukou anglického jazyka. Školka si dala jako prioritu respektování osobnosti dítěte, intenzivní výuku angličtiny, seznamování dětí s nejnovější IT technikou a v neposlední řadě i stravování v souladu s trendy zdravé výživy. Na základě zkušeností se EDUCAnet rozhodla v trendu úspěšných školek pokračovat. V září proto otevírá druhou, v Praze 6.

Děti budou chodit do tříd ne podle věku ale podle dovedností, připraveno je pro ně mnoho mimoškolních aktivit jako plavání anebo keramika. Velký důraz bude kladen na vazbu rodič, dítě, učitel. Školné bude také 5000 korun za celodenní docházku, protože škola chce poskytovat vzdělávání, které bude na základě jejího projektu sociální zodpovědnosti dostupné pro všechny, kteří usilují o respektování českých tradic v multikulturní a rychlé době, ve které se nesmí zapomínat na empatii, správný žebříček hodnot, sebereflexi, sebeuvědomění. Vzhledem k zaměření střední školy na IT budou mít děti ve školce k dispozici nejnovější techniku včetně tabletů, s kterými se budou seznamovat.

Zároveň prostory školky budou sloužit jako komunitní centrum, které pomáhá maminkám se zapojit zpět do pracovního procesu. K dispozici je i psycholog a lékař. Ve školce předškoláci pracují s pomůckami, se kterými budou běžně pracovat ve třídě. „Už v mateřince by se měli kamarádit s psaním i čtením, pravidelně se setkávat nad nejoblíbenějšími knihami a chodit do divadla. Příprava je musí bavit, měla by být vedena zábavnou formou, zapojovat do výuky třeba hry, a to by mělo pokračovat na celém I. stupni základní školy," říká Veronika Bartošová, zakladatelka a ředitelka školky.


Požár chaty v Jinonicích

Dnes ve 20:42

V Jinonicích zasahovali od 17 hodin profesionální hasiči ze smíchovské stanice spolu s dobrovolnou jednotkou ze Stodůlek. Hořela chata o rozměrech 5×5 metrů, požár hasiči lokalizovali v dýchací technice.

Radní pro bezpečnost ocenil nejlepší projekty prevence kriminality

Dnes v 19:46

Pražské městské části mají kvalitní projekty na prevenci kriminality. Ukázala to Soutěž k ocenění aktivit v oblasti prevence kriminality na území hl. m. Prahy, která byla vyhlášena u příležitosti 20. výročí nastavení systému prevence kriminality v hl. m. Praze. 

Praha 3: Křest alba Beaty Hlavenkové

Dnes v 19:16

Ve středu 13. prosince si diváci užijí Vánoce, koledy, sólovou a čtyřruční klavírní hru, podmanivou hudbu plnou hudebních hádanek při křtu alba Beaty Hlavenkové.

Vánoce s Klokanem na stadionu

Dnes v 11:10

Vánoce s Klokanem na hlavním stadionu v Ďolíčku v sobotu 16. prosince od 14 do 18 hodin. Na náměstíčku a ochozu stadionu budou připraveny fotbálky, PS4, zdobení perníčků, Kafe s Klokanem, florbalové hřiště. Prvních sto příchozích dětí dostane dáreček.

Praha 2: Kryt na Folimance v sobotu naposledy

Dnes v 10:58

Městská část Praha 2 po celý rok 2017 umožnila navštívit kryt civilní ochrany Folimanka. Poslední – dvanáctá – letošní prohlídka je plánována na sobotu 16. prosince od 9 do 15 hodin i s malým předvánočním občerstvením.

Předvánoční Pravý bleší trh v Továrně

Dnes v 09:20

Letos poslední hledání staronových pokladů na Pravém Bleším Trhu v Továrně v sobotu 16. prosince od 10 do 16 hodin.

Praha 2: Do Gröbeho vily letos naposledy

Dnes v 08:41

Naposledy v tomto roce se můžete podívat do Gröbeho vily v sobotu 16. prosince od 17 hodin. Komentovanou prohlídku povede Jiřina Nováková.

Starobohnické vánoční těšení: Jarmark, koledy, program pro děti, svařené víno

Dnes v 07:44

V neděli 17. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 9. ročník Starobohnického vánočního těšení. Na návštěvníky čekají hudební a divadelní vystoupení, jarmark a ukázky tradičních vánočních zvyků

Praha 10 zve na Vánoce na Kubáni

Dnes v 07:23

V sobotu 16. prosince na návštěvníky čekají Staročeské vánoce.

Adventní koncert v kapli sv. Václava v Suchdole

Dnes v 07:12

Společný Adventní koncert dětského pěveckého sboru ZŠ M. Alše Mikeš pod vedením Evy Benešové a suchdolského velmi smíšeného sousedského příležitostného sboru Suchdol zpívá pod vedením Martina Boumy se koná v pátek 15. prosince od 17:30 hodin v kapli sv. Václava na Kozích...

Vánoční Břevnovský jarmark

Dnes v 07:07

Na vánočním Břevnovském jarmarku máte možnost nakoupit dárky v sobotu 16. prosince od 11 do 19 hodin.

V Muzeu Bedřicha Smetany uvidíte novou výstavu Smetana zapomenut v kameni

Dnes v 07:06

V Muzeu Bedřicha Smetany bude od 6. prosince 2017 až do 20. prosince 2018 k vidění nová fotografická „smetanovská“ výstava, tentokrát věnovaná pomníkové tvorbě. Výstava vznikla na základě ročního rozsáhlého terénního průzkumu po celé České republice, během něhož bylo zaznamenáno kolem 100 objektů...

Další krátké zprávy
Nahoru