dnes
Středa - jasno
2°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
1°C
pozítří
Pátek - snih
1°C
Děti v Thomayerově nemocnici bude hlídat 42 nových monitorů dechu
Desítky monitorovacích přístrojů pro Thomayerovu nemocnici. Foto: TN

Děti v Thomayerově nemocnici bude hlídat 42 nových monitorů dechu

Nadace Křižovatka dnes předala darem 30 monitorů dechu v celkové hodnotě 60 000 korun na Novorozenecké oddělení s JIPN  Thomayerovy nemocnice (TN) a 12 monitorů dechu v hodnotě 24 000 korun do Dětského centra při TN v Praze. 

Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti Deutsche leasing, AIRWAYNET, České dráhy a INCHEMA.  „Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celém Česku,“ popsala ředitelka nadace Štěpánka Pokorníková.

„Chtěl bych velice poděkovat paní ředitelce Pokorníkové z Nadace Křižovatka za její spolupráci a aktivity, které pomáhají našim novorozencům a jejich maminkám. Je to pro nás veliká pomoc, protože každá finanční podpora je pro nemocnici důležitá a není to jenom kapka v moři, ale je to pomoc pro naše nejmenší děti a jsme velice rádi, že jsme tento sponzorský dar dostali,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš a dodal: „Porodnost se zvyšuje, máme u nás kvalitní porodnici a ty děti potřebují poporodní péči, která si vyžaduje kontrolu právě ve formě monitoringu dechu našich novorozenců. Za každou takovou pomoc jsme velice vděční“.

Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř 7000 monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů korun.

Společně s Nadací Křižovatka může pomáhat každý – stačí zaslat libovolnou částku na číslo účtu nadace: Konto Nadace Křižovatka: 7608414/0600 (MONETA Money Bank)


Další články
Nahoru