Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech
Ukrajinští uprchlíci v pražském kongresovém centru. Foto: JP

Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech

Děti ukrajinských uprchlíků se mohou v hlavním městě zdarma zapojit do sportovních tréninků přímo v klubech. Magistrát společně se sportovními kluby a organizacemi spustil projekt sportovních tréninků pro Ukrajince. Do Prahy od začátku Války na Ukrajině přišlo asi 58 000 uprchlíků, z nichž většina jsou matky s dětmi.

Válečná agrese Ruska na Ukrajině zasahuje i do světa sportu, a proto se mnoho pražských sportovních organizací rozhodlo poskytnout pomoc dětem, které jsou nuceny utíkat před válkou do Česka. Kluby se společně s hlavním městem rozhodly spustit projekt sportovních tréninků pro Ukrajince.

Pražské sportovní organizace se rozhodly pomoci v současné uprchlické krizi otevřením tréninků ukrajinským sportovcům, díky čemuž si tak děti mohou buď vyzkoušet nový, nebo pokračovat dále ve svém oblíbeném sportu i v české metropoli.

„Ve spolupráci s pražskými sportovními kluby a spolky chceme touto aktivitou poskytnout ukrajinským dětem možnost odreagování se prostřednictvím jejich oblíbeného sportu,“ řekl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Veškeré volné termíny a další informace mohou lidé naleznout v češtině i ukrajinštině na webovém portálu prahasportovni.eu. Na platformě „Sportovní tréninky pro děti z Ukrajiny“ mohou jednotlivé organizace vytvářet různé nabídky, čímž se možnosti výběru sportu stanou přehlednější a ucelenější.

Do projektu se zapojilo několik oddílů, mezi nimiž jsou házenkáři, florbalisté, basketbalisté, taneční oddíl nebo fotbalový klub Slavoj Vyšehrad a klub korejských bojových sportů Taehan. Pokud se některý z klubů či oddílů bude chtít zapojit, může se přidat prostřednictvím zmíněné internetové stránky, kde vyplní registrační formulář.


Autor: Hla

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru