Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech
Ukrajinští uprchlíci v pražském kongresovém centru. Foto: JP

Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech

Děti ukrajinských uprchlíků se mohou v hlavním městě zdarma zapojit do sportovních tréninků přímo v klubech. Magistrát společně se sportovními kluby a organizacemi spustil projekt sportovních tréninků pro Ukrajince. Do Prahy od začátku Války na Ukrajině přišlo asi 58 000 uprchlíků, z nichž většina jsou matky s dětmi.

Válečná agrese Ruska na Ukrajině zasahuje i do světa sportu, a proto se mnoho pražských sportovních organizací rozhodlo poskytnout pomoc dětem, které jsou nuceny utíkat před válkou do Česka. Kluby se společně s hlavním městem rozhodly spustit projekt sportovních tréninků pro Ukrajince.

Pražské sportovní organizace se rozhodly pomoci v současné uprchlické krizi otevřením tréninků ukrajinským sportovcům, díky čemuž si tak děti mohou buď vyzkoušet nový, nebo pokračovat dále ve svém oblíbeném sportu i v české metropoli.

„Ve spolupráci s pražskými sportovními kluby a spolky chceme touto aktivitou poskytnout ukrajinským dětem možnost odreagování se prostřednictvím jejich oblíbeného sportu,“ řekl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Veškeré volné termíny a další informace mohou lidé naleznout v češtině i ukrajinštině na webovém portálu prahasportovni.eu. Na platformě „Sportovní tréninky pro děti z Ukrajiny“ mohou jednotlivé organizace vytvářet různé nabídky, čímž se možnosti výběru sportu stanou přehlednější a ucelenější.

Do projektu se zapojilo několik oddílů, mezi nimiž jsou házenkáři, florbalisté, basketbalisté, taneční oddíl nebo fotbalový klub Slavoj Vyšehrad a klub korejských bojových sportů Taehan. Pokud se některý z klubů či oddílů bude chtít zapojit, může se přidat prostřednictvím zmíněné internetové stránky, kde vyplní registrační formulář.


Autor: Hla

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru