Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech
Ukrajinští uprchlíci v pražském kongresovém centru. Foto: JP

Děti uprchlíků se mohou zapojit do tréninků v pražských sportovních klubech

Děti ukrajinských uprchlíků se mohou v hlavním městě zdarma zapojit do sportovních tréninků přímo v klubech. Magistrát společně se sportovními kluby a organizacemi spustil projekt sportovních tréninků pro Ukrajince. Do Prahy od začátku Války na Ukrajině přišlo asi 58 000 uprchlíků, z nichž většina jsou matky s dětmi.

Válečná agrese Ruska na Ukrajině zasahuje i do světa sportu, a proto se mnoho pražských sportovních organizací rozhodlo poskytnout pomoc dětem, které jsou nuceny utíkat před válkou do Česka. Kluby se společně s hlavním městem rozhodly spustit projekt sportovních tréninků pro Ukrajince.

Pražské sportovní organizace se rozhodly pomoci v současné uprchlické krizi otevřením tréninků ukrajinským sportovcům, díky čemuž si tak děti mohou buď vyzkoušet nový, nebo pokračovat dále ve svém oblíbeném sportu i v české metropoli.

„Ve spolupráci s pražskými sportovními kluby a spolky chceme touto aktivitou poskytnout ukrajinským dětem možnost odreagování se prostřednictvím jejich oblíbeného sportu,“ řekl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti).

Veškeré volné termíny a další informace mohou lidé naleznout v češtině i ukrajinštině na webovém portálu prahasportovni.eu. Na platformě „Sportovní tréninky pro děti z Ukrajiny“ mohou jednotlivé organizace vytvářet různé nabídky, čímž se možnosti výběru sportu stanou přehlednější a ucelenější.

Do projektu se zapojilo několik oddílů, mezi nimiž jsou házenkáři, florbalisté, basketbalisté, taneční oddíl nebo fotbalový klub Slavoj Vyšehrad a klub korejských bojových sportů Taehan. Pokud se některý z klubů či oddílů bude chtít zapojit, může se přidat prostřednictvím zmíněné internetové stránky, kde vyplní registrační formulář.


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru