dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Děti tady nechceme! Praha 2 ustoupila odporu nájemníků, jesle v opraveném domě nebudou
Dětské soustředění, vzácný moment klidu. Ilustrační foto: archiv

Děti tady nechceme! Praha 2 ustoupila odporu nájemníků, jesle v opraveném domě nebudou

Rada městské části Praha 2 ustoupila od svého záměru vybudovat nové jesle v rámci rekonstrukce domu v ulici Na Slupi. Proti vzniku jeslí protestují někteří nájemníci.

„Část nájemníků odmítá velkorysé nabídky Prahy 2 a hrozí využitím všech právních prostředků. Jsem přesvědčena, že bychom právní spory vyhráli, ale trvalo by nám to řadu let. Nové jesle ale potřebujeme co nejdříve,“ vysvětlila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Architektonická studie rekonstrukce objektu Na Slupi 12 a 14 potvrdila jak vhodnost tohoto místa k umístění dvou tříd jeslí o kapacitě celkem čtyřiceti dětí, tak i dostatečnou kapacitu pro umístění komerčních a sociálních služeb. Nicméně část nájemníků to neoblomilo, všechny návrhy městské části vetovala.

„Mrzí mne, že malá skupina nájemníků blokuje vznik dětských jeslí, které městská část nutně potřebuje a po kterých volají rodiče z Prahy 2. Musím zdůraznit, že ke zřízení jeslí městská část potřebovala pouze jedno nadzemní podlaží, a ne celý dům. Nicméně my to nevzdáváme a budeme hledat jinou vhodnou lokalitu tak, aby jesle mohly být zřízeny co nejdříve,“ pokračovala Udženija.

Ze stavebně technického průzkumu domu jasně vyplynulo, že dům rekonstrukci potřebuje. Je nutná především s ohledem na stav nosných konstrukcí pavlačí a stropů. Pokud by k rekonstrukci nedošlo, hrozilo by nevratné poškození objektu. Nájemníci odmítli nabídku náhradního bydlení po dobu rekonstrukce.


Další články
Nahoru