dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Děti stlučou pro opeřence ze Stromovky sýkorníky
Sýkora modřinka. Foto: Mashpb / Wikimedia commons

Děti stlučou pro opeřence ze Stromovky sýkorníky

V úterý 17. března od 9 hodin se před Šlechtovou restaurací v pražské Stromovce rozezní tlukot desítek kladívek. Čtyři desítky nových ptačích budek připraví pro jejich budoucí opeřené obyvatele žáci z nedaleké základní školy.

Na stloukání sýkorníků se ve Stromovce vrhnou děti ze základní školy z Prahy 6. Nové budky vzniknou přímo pod nenápadným dozorem budoucích nájemníků budek skrývajících se ve výšinách okolních stromů.

Blížící se jaro ptačí obyvatele Stromovky ponouká k myšlenkám na hnízdění a malí i větší pěvci se tak začínají rozhlížet po vhodných skrýších, v nichž by mohla přijít na svět další generace. Nová várka budek, které na stromy v parku přibudou tento týden, dobře poslouží pro případ, že by ptáci nenalezli dostatek přirozených úkrytů.

Menší dřevěné budky, do nichž by se měly nastěhovat hlavně sýkorky, doplní několik větších dřevěných obydlí pro kavky, která již lesníci mají přichystaná. Pokračuje rozšiřování hnízdních možností pro živočichy z Královské obory Stromovky, které zahájily před několika dny vyvěšením pěti speciálních dřevocementových budek pro místní netopýry. Více si o tom můžete přečíst zde.

O tom, jak velkou částí pražské přírody jsou právě ptáci, svědčí fakt, že nejrůznější opeření pacienti tvořili v loňském roce téměř 70 procent všech přijatých živočichů v záchranné stanici pro volně žijící živočichy, kterou provozují Lesy hl. m. Prahy.


Další články
Nahoru