Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Děti si v klubu Ďáblík vyráběly s ministrem Jurečkou trička
Ministr Jurečka v klubu Ďáblík. Foto: P8

Děti si v klubu Ďáblík vyráběly s ministrem Jurečkou trička

Letní tábory pro nejmenší, které pořádá příspěvková organizace Prahy 8 organizace Osmička pro rodinu, jsou v plném proudu. Ve čtvrtek si děti v kobyliském klubu Ďáblík vyráběly trička a asistoval jim u toho ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

„Náš pilotní projekt Prázdniny pro rodinu s Osmičkou má pomoci rodinám lépe plánovat i během prázdnin. Ne každý může využít babiček a my chceme rodičům usnadnit péči o děti v létě. Příměstské tábory pro předškolní děti jsou finančně dostupné kromě podpory Prahy 8 i díky grantu ministerstva práce a sociálních věcí v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům, který se Osmičce pro rodinu podařilo získat,“ uvedla radní Prahy 8 Jana Solomonová (ANO).

Letos pořádá Osmička pro rodinu tři turnusy příměstských táborů ve dvou dětských klubech, a to v Kobylisích a v Čimicích. Vždy běží program ve dvou klubech, v každém s kapacitou 20 dětí. Tábory tak může využít celkem 120 dětí.

Každý z táborů má trochu jiné téma. Tento týden má motto: Poznáváme Prahu 8, místo, kde žijeme. Děti už navštívily například libeňský zámek s komentovanou prohlídkou a Botanickou zahradu s programem sestaveným přesně pro předškoláčky.

Právě na návštěvu rozlehlého parku, a zvláště skleníku Fata Morgana s tropickými rostlinami předškoláci při zdobení triček motivy vyvedenými v pestrobarevných odstínech vzpomínali nejvíce. Připomínku dne v botanické zahradě si mnozí nesli i domů. Obrázky květin a motýlů se na bílých tričkách, která děti krášlily, vyskytovaly nejčastěji.

Následující týden se ponese v duchu Putování za zvířátky, takže kam jinam než do ZOO v Troji. Podívají se i do krokodýlí ZOO v Holešovicích. A konečně od 7. do 11. srpna čeká malé dobrodruhy Cesta do pravěku. Neminou Dino park a Národní pedagogické muzeum a knihovnu J. A. Komenského, kde se mohou těšit na program „Z babiččiny a maminčiny aktovky“.

„Zájem ze strany rodičů o tábory je obrovský. Příští rok bychom program chtěli rozšířit na nabídnout jim více možností. Příměstských táborů pro ty nejmenší příliš není. Naše posláním je podpora rodiny, přes rok nabízíme volnočasové aktivity a zábavu malých dětí, takže pro nás není žádný problém vytvořit program táborů, kde se děti rozhodně nenudí. Tyto prázdninové aktivity nám dávají velký smysl,“ sdělila ředitelka Osmičky pro rodinu Kateřina Hrazánková.   


Autor: red

Táboráček: Pošlete děti na záchrannou expedici

Dnes ve 13:30

Praha 1 zve všechny děti ve věku 6–12 let s trvalým bydlištěm v městské části na příměstský tábor. V týdnu 26. – 30. srpna se děti můžou těšit na zábavnou celotáborovou hru, kupu výletů, her a soutěží.

Jeden den hrdinou v parku Přátelství

Dnes v 11:07 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Den dětí s IZS – policisty, hasiči a záchranáři, kteří jsou členy integrovaného záchranného systému, připravuje radnice Prahy 9 v parku Přátelství na Proseku 30. května.

Tip na výlet: Jezero Katlov

Včera ve 14:36

S dětmi si můžete užít 1. června od 9 do 18 hodin den plný zábavy a dobrodružství u jezera Kaltov. Čeká vás bohatý program v čele s dobrodruhem, rybářem a cestovatelem Jakubem Vágnerem.

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

Klokánek jede na prázdniny v H55

16. května 2024 ve 12:30

V hloubětínském volnočasovém centru H55 se v sobotu 1. června od 14 hodin uskuteční akce Klokánek jede na prázdniny.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Den dětí v Holešovické Tržnici rozhýbe Bombarďák

14. května 2024 ve 13:32

V sobotu 1. června můžete od 10 do 15 hodin oslavit Den dětí v Holešovické Tržnici. Na trhu v Hale 22 doplníte zásoby skvělého a čerstvého jídla od farmářů a následně se s dětmi můžete vydat na venkovní dílny nebo navštívit jedinečnou výstavu Lovci znaků, která v tento den nabídne rozšířený...

Svět budoucnosti v knihovně

14. května 2024 v 10:28

Deskové odpoledne v Praze 15 ve čtvrtek 16. května od 17 hodin.

Oslavte Světový den včel

14. května 2024 v 09:26

Nakoukněte do včelího úlu, přiučte se od včelaře jeho řemeslu a připomeňte si význam hmyzích opylovačů pro život na naší planetě. Den včel 2024 v ekocentru Prales se koná v sobotu 18. května od 10 do 16 hodin v ekocentru Prales na Mladoboleslavské 953, v Praze 19.

Na dětských hřištích Prahy 9 se mění písek

14. května 2024 v 06:01

Odbor životního prostředí Prahy 9 informuje, že z důvodu pravidelné každoroční údržby dle stanovených norem bude během následujících 14 dnů na dětských hřištích po celé městské části průběžně vyměňován a doplňován písek v pískovištích.

Den dětí Na Vypichu

13. května 2024 v 17:04

Oslava svátku dětí s pražskými Domy dětí a mládeže, IZS a Armádou ČR. Těšit se můžete na ukázky volnočasových aktivit, výtvarné a tvořivé dílny, sportovní a freestylovou zónu, divadelní představení, prezentaci IZS a Armády ČR, letní kino a mnoho dalšího.

Dětský den na Patnáctce na hřišti

13. května 2024 v 11:01

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Putování Prahou 2

11. května 2024 ve 02:09

Vydejte se po stopách hudebních velikánů, poznejte místa spojená se slavnými jmény a připomeňte si zajímavosti ze života skladatelů, jejichž díla jsou již po desetiletí s úctou prováděna na koncertních pódiích doma i v zahraničí.

U Kyjského rybníka se konají dětské rybářské závody

10. května 2024 v 11:10

V sobotu 18. května zve Praha 14 spolu s územním svazem Českého rybářského svazu a místní organizací ČRS Prahy 9 na Dětské rybářské závody.

Další články
Nahoru