Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Děti si v klubu Ďáblík vyráběly s ministrem Jurečkou trička
Ministr Jurečka v klubu Ďáblík. Foto: P8

Děti si v klubu Ďáblík vyráběly s ministrem Jurečkou trička

Letní tábory pro nejmenší, které pořádá příspěvková organizace Prahy 8 organizace Osmička pro rodinu, jsou v plném proudu. Ve čtvrtek si děti v kobyliském klubu Ďáblík vyráběly trička a asistoval jim u toho ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). 

„Náš pilotní projekt Prázdniny pro rodinu s Osmičkou má pomoci rodinám lépe plánovat i během prázdnin. Ne každý může využít babiček a my chceme rodičům usnadnit péči o děti v létě. Příměstské tábory pro předškolní děti jsou finančně dostupné kromě podpory Prahy 8 i díky grantu ministerstva práce a sociálních věcí v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům, který se Osmičce pro rodinu podařilo získat,“ uvedla radní Prahy 8 Jana Solomonová (ANO).

Letos pořádá Osmička pro rodinu tři turnusy příměstských táborů ve dvou dětských klubech, a to v Kobylisích a v Čimicích. Vždy běží program ve dvou klubech, v každém s kapacitou 20 dětí. Tábory tak může využít celkem 120 dětí.

Každý z táborů má trochu jiné téma. Tento týden má motto: Poznáváme Prahu 8, místo, kde žijeme. Děti už navštívily například libeňský zámek s komentovanou prohlídkou a Botanickou zahradu s programem sestaveným přesně pro předškoláčky.

Právě na návštěvu rozlehlého parku, a zvláště skleníku Fata Morgana s tropickými rostlinami předškoláci při zdobení triček motivy vyvedenými v pestrobarevných odstínech vzpomínali nejvíce. Připomínku dne v botanické zahradě si mnozí nesli i domů. Obrázky květin a motýlů se na bílých tričkách, která děti krášlily, vyskytovaly nejčastěji.

Následující týden se ponese v duchu Putování za zvířátky, takže kam jinam než do ZOO v Troji. Podívají se i do krokodýlí ZOO v Holešovicích. A konečně od 7. do 11. srpna čeká malé dobrodruhy Cesta do pravěku. Neminou Dino park a Národní pedagogické muzeum a knihovnu J. A. Komenského, kde se mohou těšit na program „Z babiččiny a maminčiny aktovky“.

„Zájem ze strany rodičů o tábory je obrovský. Příští rok bychom program chtěli rozšířit na nabídnout jim více možností. Příměstských táborů pro ty nejmenší příliš není. Naše posláním je podpora rodiny, přes rok nabízíme volnočasové aktivity a zábavu malých dětí, takže pro nás není žádný problém vytvořit program táborů, kde se děti rozhodně nenudí. Tyto prázdninové aktivity nám dávají velký smysl,“ sdělila ředitelka Osmičky pro rodinu Kateřina Hrazánková.   


Autor: red

Praha 9: K vítání občánků se přihlaste

Včera v 07:52

Tradicí v Praze 9 je slavnostní vítání nových občánků, tedy nově narozených dětí ve věku zhruba čtyř až sedmi měsíců, nejpozději do jednoho roku dítěte.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

21. září 2023 v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

Pro děti: Potrestaná lakota

18. září 2023 v 09:14

Pohádková neděle v Praze 14 v KD Kyje pozve děti na divadlo. Začíná se v 15 hodin.

Folimanka pro děti

15. září 2023 ve 21:37

Pohádku Jak šel pejsek do školy mohou děti vidět v sobotu 16. září.

Praha 15: Pohádkový les v Hostivařském lesoparku

15. září 2023 v 08:54

Akce pro děti v sobotu 23. září.

Čtyři nové trampolíny jsou u Krčského lesa

11. září 2023 v 18:31

V příjemném prostředí u Krčského lesa v areálu Hrabákova/Pošepného jsou čtyři nové trampolínky. Informovala o tom starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Na sídlišti Taškent se budou prořezávat stromy, práce se dotknou i dětského hřiště

11. září 2023 v 08:07

V pondělí 11. září je plánováno čištění ulic v horní polovině sídliště Taškent v Praze 15.

Praha 10: Loutková pohádka pro děti a moštování

9. září 2023 v 07:43

Loutková pohádka pro děti od 3 let a dílničky pro děti na přípravu domácího moštu v neděli 10. září.

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha 15 pro děti: V lesní říši

7. září 2023 ve 04:57

V rámci Dnů Prahy 15 připravila radnice program pro děti. V lesní říši se ocitnou ve čtvrtek 14. září v 17 hodin.

Hurvínek se Spejblem otevřeli dětem nové třídy

6. září 2023 v 08:37

Vytvořit z prvního školního dne nezapomenutelný zážitek se snaží vedení Prahy 6 díky spolupráci s bubenečským Divadlem Spejbla a Hurvínka. A tak již několikátým rokem vítají děti v prvních třídách také oblíbené pohádkové loutky.

Kouzelný hrnec. Pohádka pro děti v Praze 9

6. září 2023 v 07:09

Dnešní odpoledne od 16 hodin bude patřit nejmenším. V Parku Zahrádky v přírodním amfiteátru začne pohádka od Divadla Harmonika s názvem Kouzelný hrnec v 16 hodin.

Pro děti: Domeček s příchutí kouzel a magie v Praze 13

5. září 2023 ve 13:04

Ve středu 6. září se v Centrálním parku Prahy 13 mezi Kuželkárnou a Bronzovou ulicí koná akce Domeček s příchutí kouzel a magie, inspirovaný světem Harryho Pottera.

Den Dyslexie na náměstí Míru

4. září 2023 v 07:52

Pod záštitou starosty Prahy 2 Jana Korsesky se před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru koná v pátek 8. září Den Dyslexie.

Další články
Nahoru