Dnes Sobota - jasno 1°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Neděle 7. 3. 2021
Svátek má Tomáš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Děti se vrátily zpět do lavic i v Praze 2, školy jsou připraveny na pokračování vzdělávacího programu

Dnes se žáci prvních a druhých tříd škol zřizovaných městskou částí Praha 2 vrátili zpět do lavic. Jednalo se celkem o 817 dětí z deseti základních škol. Radnice tento krok vítá a doufá i v brzký návrat žáků devátých ročníků. 

O obnovení klasické výuky u těch nejmenších a možnosti konzultací pro deváťáky usilovali pedagogové z Prahy 2 už před měsícem. O rozvolnění opatření se v tomto smyslu významně zasadila starostka Prahy 2 Jana Černochová. „Interpelovala jsem ministra Plagu v Poslanecké sněmovně a jsem ráda, že se to nakonec podařilo prosadit. Návrat žáků prvních a druhých tříd ke klasickému způsobu výuky včetně možnosti individuálních konzultací v rámci přípravy deváťáků na přijímací zkoušky považuji na naprosto klíčové. Je nezbytné, aby tyto děti měly možnost kvalitní přípravy a mohly s učiteli komunikovat osobně a ne přes počítačovou obrazovku. Pevně doufám, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat a ty nejmenší budou brzy následovat deváťáci, kteří to také opravdu potřebují, a pak i ostatní věkové kategorie,“ uvedla starostka.

Základní školy v Praze 2 byly na dnešní návrat těch nejmenších připraveny a podle prvních ohlasů se ze vzájemného shledání těšili jak pedagogové, tak i samotní žáci.

Radnice Prahy 2 je s vedením základních i mateřských škol v pravidelném a nepřetržitém kontaktu. Prostřednictvím odboru školství zjišťuje jejich aktuální požadavky a případné potřeby, které se pak snaží saturovat.

Všechna školská zařízení v tuto chvíli disponují dostatečným množstvím hygienických pomůcek i ochranných prostředků a jsou tak připravena na pokračování vzdělávacího programu.

Mateřské školy v Praze 2 díky nasazení pedagogů i dalších pracovníků fungovaly i v té nejhorší epidemické situaci bez většího omezení. Dobrou zprávou je i to, že se podařilo prosadit nedávné zařazení učitelů i ostatních nepedagogických pracovníků do výčtu profesí „nezbytných k zajištění služeb občanům a chodu hl. m. Prahy“. S účinností od 9. listopadu 2020 tak bude v době nouzového stavu a uzavření škol o děti učitelů a zaměstnanců mateřských škol postaráno.Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

Včera v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Další články
Nahoru