Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Děti se vrátily zpět do lavic i v Praze 2, školy jsou připraveny na pokračování vzdělávacího programu

Dnes se žáci prvních a druhých tříd škol zřizovaných městskou částí Praha 2 vrátili zpět do lavic. Jednalo se celkem o 817 dětí z deseti základních škol. Radnice tento krok vítá a doufá i v brzký návrat žáků devátých ročníků. 

O obnovení klasické výuky u těch nejmenších a možnosti konzultací pro deváťáky usilovali pedagogové z Prahy 2 už před měsícem. O rozvolnění opatření se v tomto smyslu významně zasadila starostka Prahy 2 Jana Černochová. „Interpelovala jsem ministra Plagu v Poslanecké sněmovně a jsem ráda, že se to nakonec podařilo prosadit. Návrat žáků prvních a druhých tříd ke klasickému způsobu výuky včetně možnosti individuálních konzultací v rámci přípravy deváťáků na přijímací zkoušky považuji na naprosto klíčové. Je nezbytné, aby tyto děti měly možnost kvalitní přípravy a mohly s učiteli komunikovat osobně a ne přes počítačovou obrazovku. Pevně doufám, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat a ty nejmenší budou brzy následovat deváťáci, kteří to také opravdu potřebují, a pak i ostatní věkové kategorie,“ uvedla starostka.

Základní školy v Praze 2 byly na dnešní návrat těch nejmenších připraveny a podle prvních ohlasů se ze vzájemného shledání těšili jak pedagogové, tak i samotní žáci.

Radnice Prahy 2 je s vedením základních i mateřských škol v pravidelném a nepřetržitém kontaktu. Prostřednictvím odboru školství zjišťuje jejich aktuální požadavky a případné potřeby, které se pak snaží saturovat.

Všechna školská zařízení v tuto chvíli disponují dostatečným množstvím hygienických pomůcek i ochranných prostředků a jsou tak připravena na pokračování vzdělávacího programu.

Mateřské školy v Praze 2 díky nasazení pedagogů i dalších pracovníků fungovaly i v té nejhorší epidemické situaci bez většího omezení. Dobrou zprávou je i to, že se podařilo prosadit nedávné zařazení učitelů i ostatních nepedagogických pracovníků do výčtu profesí „nezbytných k zajištění služeb občanům a chodu hl. m. Prahy“. S účinností od 9. listopadu 2020 tak bude v době nouzového stavu a uzavření škol o děti učitelů a zaměstnanců mateřských škol postaráno.Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

Včera ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

Včera ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Architektonická soutěž navrhne reprezentativní prostor mezi Stromovkou a Letnou

19. června 2021 v 08:08

Oblast u Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea nalezne novou podobu v architektonické soutěži. Rada hlavního města Prahy pověřila Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) přípravou urbanisticko-architektonické soutěže o návrh na řešení tohoto...

Představitelé Prahy a Vídně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci

19. června 2021 v 08:00

Dlouholeté neformální partnerství nyní stvrdili primátor Prahy Zdeněk Hřib a starosta Vídně Michael Ludwig oficiální smlouvou o spolupráci mezi oběma městy, která má platnost příštích pět let. 

Zaměstnanci pražských škol dostanou přidáno o půl miliardy korun

19. června 2021 v 07:47

Pražští radní odsouhlasili předložený návrh na posílení mzdových prostředků pro pracovníky škol a školských zařízení, jejichž zřizovatelem je hlavní město Praha a městské části. 

Milion chvilek vystaví v neděli finální účet Babišovi a jeho vládě

19. června 2021 v 06:22

V neděli 20. června se od 16 hodin uskuteční na Václavském náměstí v Praze demonstrace s názvem Jdeme do finále: NECOUVNEME!, na které spolek Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku...

Další články
Nahoru