dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Zpravodajství

Děti se vrátily zpět do lavic i v Praze 2, školy jsou připraveny na pokračování vzdělávacího programu

Dnes se žáci prvních a druhých tříd škol zřizovaných městskou částí Praha 2 vrátili zpět do lavic. Jednalo se celkem o 817 dětí z deseti základních škol. Radnice tento krok vítá a doufá i v brzký návrat žáků devátých ročníků. 

O obnovení klasické výuky u těch nejmenších a možnosti konzultací pro deváťáky usilovali pedagogové z Prahy 2 už před měsícem. O rozvolnění opatření se v tomto smyslu významně zasadila starostka Prahy 2 Jana Černochová. „Interpelovala jsem ministra Plagu v Poslanecké sněmovně a jsem ráda, že se to nakonec podařilo prosadit. Návrat žáků prvních a druhých tříd ke klasickému způsobu výuky včetně možnosti individuálních konzultací v rámci přípravy deváťáků na přijímací zkoušky považuji na naprosto klíčové. Je nezbytné, aby tyto děti měly možnost kvalitní přípravy a mohly s učiteli komunikovat osobně a ne přes počítačovou obrazovku. Pevně doufám, že se epidemická situace bude nadále zlepšovat a ty nejmenší budou brzy následovat deváťáci, kteří to také opravdu potřebují, a pak i ostatní věkové kategorie,“ uvedla starostka.

Základní školy v Praze 2 byly na dnešní návrat těch nejmenších připraveny a podle prvních ohlasů se ze vzájemného shledání těšili jak pedagogové, tak i samotní žáci.

Radnice Prahy 2 je s vedením základních i mateřských škol v pravidelném a nepřetržitém kontaktu. Prostřednictvím odboru školství zjišťuje jejich aktuální požadavky a případné potřeby, které se pak snaží saturovat.

Všechna školská zařízení v tuto chvíli disponují dostatečným množstvím hygienických pomůcek i ochranných prostředků a jsou tak připravena na pokračování vzdělávacího programu.

Mateřské školy v Praze 2 díky nasazení pedagogů i dalších pracovníků fungovaly i v té nejhorší epidemické situaci bez většího omezení. Dobrou zprávou je i to, že se podařilo prosadit nedávné zařazení učitelů i ostatních nepedagogických pracovníků do výčtu profesí „nezbytných k zajištění služeb občanům a chodu hl. m. Prahy“. S účinností od 9. listopadu 2020 tak bude v době nouzového stavu a uzavření škol o děti učitelů a zaměstnanců mateřských škol postaráno.Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

Včera v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru