Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Děti sborovým zvoláním rozsvítily vánoční strom před smíchovským kostelem
Rozsvícený vánoční strom před kostelem sv. Václava. Foto: P5

Děti sborovým zvoláním rozsvítily vánoční strom před smíchovským kostelem

Před kostelem sv. Václava ve Štefánikově ulici byl dnes po setmění slavnostně rozsvícen vánoční strom.

Slavnostního rozsvícení se ujala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková, která požádala o pomoc přítomné děti. Ty sborově zvolaly: „Ježíšku!" Odměnou jim bylo rozsvícení stromu, což řada návštěvníků ocenila zvoněním zvonečky, které si přinesli. Ještě před tím promluvil farář Jerzy Gapski.

vanocni-strom-smichov-2019-nahled „Dámy a pánové, milé děti. Je dojemné a příjemné, že se už desítky let scházíme na začátku adventu před tímto kostelem. Přeji vám, aby předvánoční doba byla radostná a samotné Vánoce aby byly požehnány ve zdraví a radosti,“ uvedl.

„Přeji všem, ať je advent neuspěchaný a milý a uděláme si během něj radost. Přeji vám krásné Vánoce a s předstihem úspěšný rok 2020. Máme důvod se mít rádi a být na sebe hodní,“ uvedla Renáta Zajíčková, kterou potěšilo, že na dnešní rozsvícení dorazili i lidé z ostatních městských částí.

Čekal je bohatý program. Pro děti byly na místě vánoční dílničky, dospělí se mohli občerstvit třeba svařákem. Na závěr vystoupila vokální skupina 4TETy.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru