dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Děti obdarovaly naši planetu, v soutěži vyhrála třída ze ZŠ Čtyřlístek
Soutěž Dárek pro Zemi pro žáky 3. až 5. tříd pořádala společnost Veolia Energie Mariánské Lázně. Foto: archiv

Děti obdarovaly naši planetu, v soutěži vyhrála třída ze ZŠ Čtyřlístek

Vítězem soutěže „Dárek pro Zemi“, kterou pro žáky 3. až 5. tříd ZŠ v Mariánských Lázních pořádala společnost Veolia Energie Mariánské Lázně, s.r.o, se stala 3. – 5. třída ZŠ Čtyřlístek. Na druhém místě skončila ZŠ a MŠ Drmoul a na třetím 4 C. ZŠ Jih.

Do výtvarně-ekologické soutěže se v Mariánských Lázních zapojilo 145 žáků ZŠ. Slavnostní předání diplomů a cen se uskutečnilo 14. června v prostorách radnice za účasti starosty Mariánských Lázní Petra Třešňáka, který převzal nad soutěží záštitu.

Cílem soutěže bylo přiblížit dětem problematiku ekologie, upozornit je na dopady lidského chování na životní prostředí a ukázat jim, že i ony samy se mohou na ochraně našeho životního prostředí podílet. „Vybrat vítěznou třídu nebylo vůbec jednoduché, pro mě zvítězili vlastně všichni,“ řekl Martin Brůha, ředitel regionu Čechy společnosti Veolia Energie ČR.

„U vítězného projektu jsem velmi ocenil jeho komplexnost, děti nejen ve svém okolí uklízely a sbíraly odpadky, ale také vyráběly hmyzí hotýlky, sázely stromky a vyráběly dokonce tašky ze starých použitých látek,“ dodal Martin Brůha.

ctarlistek-trida-nahled

Soutěž trvala od 22. dubna do 31. května 2016. Úkolem žáků bylo za pomoci vyučujícího vymyslet a zrealizovat originální dárek, který věnovali Zemi při příležitosti jejího „svátku“, tedy Dne Země 22. dubna.

Dárkem se rozuměl jakýkoliv (třeba i malý) skutek, který má pozitivní dopad na naše životní prostředí, ať už je to například vysadit strom, zvelebit kousek přírody či ji uklidit, informovat a vzdělávat ostatní, apod.

Soutěž současně poskytla dostatek prostoru pro originalitu a kreativitu – děti své projekty zdokumentovaly na plakátech velikosti A2 pomocí obrázků, fotografií a nápaditých popisků. Vedle řady pěkných zážitků a dobrého pocitu z odvedené práce si děti ze soutěže odnesly také zajímavé ceny: výlet pro vítěznou třídu, přenosnou laboratoř – vodní kufřík, encyklopedie, batůžky, knihy a mnoho dalších dárků.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru