dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Děti navrhnou pomalování tramvaje. Cinknutý Otík se snad nebude opakovat
Na konci roku 2011 nakonec vyhrál návrh žáků třídy 8.A Základní školy Kladská, který se jmenoval Noční Praha. Foto: www.dpp.cz

Děti navrhnou pomalování tramvaje. Cinknutý Otík se snad nebude opakovat

Dopravní podnik hl. m. Prahy vyhlašuje druhý ročník soutěže o nejhezčí návrh polepu tramvaje T3. Soutěž „Namalujte svou tramvaj“ je určena pro žáky druhých stupňů pražských základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií. Soutěžící třídy mohou letos své návrhy posílat do pátku 7. června.

Před rokem a půl to bylo pořádné faux pas. Soutěž Namalujte svou tramvaj byla „cinknutá“ a skončila blamáží. Někdo totiž zapojil hlasovacího robota a díky tomu neprávem vyhrál návrh, který si to nezasloužil. 

Návrhu „Otíkova prima cukrárna“ totiž během jednoho dne naskočilo podezřele velké množství hlasů a při kontrole se zjistilo, že za náhlým nárůstem popularity u hlasujících stál podvod. Soutěž se pak musela opakovat. Vyhrál návrh Noční Praha, který také dlouho vedl, než ho přeskočil Otík se svými sladkostmi.

Následně byla provedena opatření, která by měla opakování podvodu zamezit. Letošní ročník soutěže by tak měl proběhnout bez komplikací.

Přihláškou do soutěže je kreativní návrh vizuálního ztvárnění pražského tramvajového vozu, pro který dostanou všechny školy šablonu. Soutěžní návrhy je možné posílat až do 7. června.

Vyhlášení výsledků na konci června

Všechny zaslané návrhy zhodnotí odborná porota, která vybere 10 vítězných návrhů, které postoupí do finálového kola. O vítězi soutěže potom rozhodne veřejnost hlasováním na internetových stránkách www.dpp.cz, a to v období od 10. do 20. června letošního roku.

Následně 26. června proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže v prostorách pražského magistrátu za účasti všech tříd, jejichž návrhy postoupily do finálového kola.

Vítězný návrh bude použit jako šablona pro polep reálné tramvaje T3, která bude poté po dobu jednoho roku jezdit na běžné lince.

Vítězná třída za odměnu „svou tramvaj“ na začátku září slavnostně pokřtí a absolvuje první jízdu. Vítězové se spolu s dalšími finalisty mohou také těšit na návštěvu Muzea MHD ve Střešovicích a na uspořádání vlastní výstavy, která představí soutěžící návrhy.

Více informací včetně šablony tramvaje ke stažení lze nalézt na internetové adrese www.dpp.cz/…svou-tramvaj.


Autor: Renata Rákosová

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru