dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Děti navrhnou pomalování tramvaje v soutěži, kterou v minulosti poškodil cinknutý Otík
Tramvaj s vítězným návrhem loňského ročníku soutěže je stále k vidění v ulicích Prahy. Ilustrační foto: archiv DPP

Děti navrhnou pomalování tramvaje v soutěži, kterou v minulosti poškodil cinknutý Otík

Pražský dopravní podnik vyhlašuje třetí ročník soutěže Namalujte si svoji tramvaj o nejhezčí návrh polepu tramvaje T3. Soutěž „Namalujte svou tramvaj“ je určena pro žáky druhých stupňů pražských základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií. Před dvěma lety si soutěž uřízla ostudu a musela být opakována, loni proběhlo vše bez problémů.

V roce 2011 to bylo pořádné faux pas. Soutěž Namalujte svou tramvaj byla „cinknutá“ a skončila blamáží. Někdo totiž zapojil hlasovacího robota a díky tomu neprávem vyhrál návrh, který si to nezasloužil.

Návrhu „Otíkova prima cukrárna“ během jednoho dne naskočilo podezřele velké množství hlasů a při kontrole se zjistilo, že za náhlým nárůstem popularity u hlasujících stál podvod. Soutěž se pak musela opakovat. Vyhrál návrh Noční Praha, který také dlouho vedl, než ho přeskočil Otík se svými sladkostmi.

Loni soutěž žádný podvod nenarušil. Vyhrál návrh „Já miluju Prahu“, který připravili žáci sekundy A z gymnázia Nad Alejí. Návrh dostal 1003 hlasů.

Vítězný návrh bude vidět v ulicích rok

Přihláškou do soutěže je vizuální ztvárnění pražského tramvajového vozu vytvořené konkrétní třídou dle šablony ve formátu A3, kterou lze stáhnout na adrese www.dpp.cz/soutez-namalujte-svou-tramvaj.

Soutěž je určena pouze pro celé třídy, nikoliv pro jednotlivce. Každá třída může do soutěže zaslat pouze jeden návrh. Všechny zaslané vizualizace zhodnotí porota složená z odborníků, která vybere deset nejlepších návrhů.

Návrhy v šabloně je třeba zaslat popř. dopravit na adresu Dopravní podnik hl.m. Prahy a.s., odbor marketinku a komunikace, Sokolovská 217/42, 190 22 Praha 9, a to nejpozději do pátku 12. září. Porota vyhlásí výsledky o tři dny později.

Vítězný návrh bude použit jako šablona pro polep reálného vozu tramvaje typu T3, který bude jezdit po dobu jednoho roku na běžné lince MHD. Před uvedením tramvaje do provozu proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a křest tramvaje v Muzeu MHD pro všech deset vyhodnocených tříd. Vítězná třída se v polepeném voze projede jako první během slavnostní jízdy Prahou.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru