Dnes Čtvrtek - skorojasno 6°C
Zítra Pátek - oblacno 3°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Děti jsou zpět ve škole, přinášíme vám tipy na podporu jejich imunity
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto(3x): Pexels.com

Děti jsou zpět ve škole, přinášíme vám tipy na podporu jejich imunity

Konečně jsme se dočkali a děti se vrátily do škol. Některé mají normální docházku, jiné se částečně učí z domova. To ale nic nemění na tom, že je třeba posilovat jejich imunitu, aby je žádné viry a bakterie neskolily.

Když se řekne imunita

Imunitou se rozumí odolnost organismu vůči různým mikroorganismům. Můžeme ji dělit na vrozenou a získanou. Vrozená imunita je nám geneticky daná po rodičích a spočívá v tom, že bakterie mají na povrchy molekuly, které náš imunitní systém dokáže rozeznat a zareagovat na ně. Získanou imunitu si osvojujeme očkováním nebo překonáním infekce.

Víte, že imunitní systém je soubor buněk a orgánů, jejichž cílem je spolupráce na obraně našeho organismu? 70–80 % imunitního systému se nachází ve střevech a ovlivňuje ji střevní mikroflóra.

deti-jsou-zpet1

Jak posílit imunitu u dětí?

Dětskou imunitu ovlivňují genetické dispozice, zdravá životospráva, to, zda maminka dítě po narození kojila, vitamíny a minerály přijímané ze stravy. Kromě toho můžeme schopnost imunitního systému překonat všechny nástrahy ovlivnit i my. Jak?

  • Snažte se s dětmi trávit co nejvíc času venku na čerstvém vzduchu.

  • Hlídejte, aby se děti dostatečně hýbaly a neseděly jen doma u televize, tabletu, telefonu.

  • Dopřejte dětem dostatek kvalitního spánku.

  • Připravujte jim zdravou a vyváženou stravu.

  • Nebraňte se užívání vitamínů na imunitu pro děti.

  • Doma pravidelně větrejte, místnosti nepřetápějte.

  • Zkuste i bylinky na imunitu pro děti, osvědčil se třeba rakytník, který najdete v želatinkách pro děti Rakytníček.

deti-jsou-zpet2

Víte, že mezi nejčastější dětské nemoci patří rýma a kašel, zánět průdušek, bronchitida, zánět středního ucha, spála a vši? V kolektivu se navíc rychle šíří, děti si je mezi sebou předávají někdy i opakovaně.

Jaké vitamíny dětem nejen chutnají, ale jsou i prospěšné?

Když nedokážeme potřebu vitamínů pokrýt ze stravy, přijdou na řadu přípravky na podporu imunity. Ne všechny doplňky stravy jsou ale vhodné i pro děti, ne všechny jim nejen chutnají, ale jsou zároveň i prospěšné. Jaké přípravky zvýší přirozenou obranyschopnost dětí?

deti-jsou-zpet3

Zdroj: BENU

Multivitamíny pro děti

Komplex vitamínů, které děti pro správný růst a vývoj potřebují, najdete v multivitaminech určených dětem. Mezi nejoblíbenější patří Marťánci a Vibovit.

Betaglukany

Určitě jste o nich už slyšeli, jejich obliba v posledních letech stoupá. Výtažky z hub jako hlíva ústřičná a reishi, kvasinek, mořských řas a obilí jsou určeny k dlouhodobému užívání dětí od 1 roku i dospělých. V lékárně je najdete pod označením Hlíva, Imunoglukan a Betaglukan.

Probiotika

Živé organismy, které na střevech vytváří souvislý povlak, obnovují poškozenou střevní mikroflóru a brání množení škodlivých patogenů ve střevech nejen po užívání antibiotik.

Náš tip na závěr: Znáte Preventan Junior?

Osvědčený doplněk stravy na podporu dětského imunitního systému Preventan Junior v sobě ukrývá patentovanou směs biologicky aktivních látek ProteQuine a vitamín C a stejně jako ostatní produkty Preventan imunitu ovlivňuje na sliznici dutiny ústní.


Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Další články
Nahoru