dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Děti hrají dětem: Žofín ožije festivalem Poupění*Strýt*tyjátr
Festival se koná na Žofíně. Foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Děti hrají dětem: Žofín ožije festivalem Poupění*Strýt*tyjátr

Pražský Žofín bude v neděli 17. května patřit dětskému publiku. Od 10 hodin tam totiž začne 6. ročník festivalu Poupění Strýt tyjátr, který spolupořádá městská část Praha 1. Během dne vystoupí 12 dětských souborů a 2 seniorské skupiny, které budou dětem hrát, tančit a zpívat. Festival dává prostor všem dětem, které se věnují umění pro zábavu. Díky tomu budou hrát děti dětem. Vstup na akci je zdarma.  

„Na festival se sjedou malí herci a zpěváčci z celé republiky. Poupění je otevřeno všem šikovným dětem – nezáleží na původu, rase nebo sociálním postavením. Nejmladší účinkující ještě chodí do mateřských škol, na druhou stranu vystoupí i dvě seniorské skupiny. Jde o pestrou směs. Celý program proběhne v uvolněné atmosféře formou pouličního divadla,“ říká Hana Francová, ředitelka festivalu ze Spolku HaF, které Poupění Strýt tyjátr pořádá.

Na Žofíně je pro děti připraveno několik divadelních představení včetně bramborového divadla, pobaví je žongléři a samotné děti se mohou zapojit do her, výtvarných dílen či tancování. Patronkou festivalu je Bára Nesvadbová, která bude předčítat ze svojí knihy Garpíškoviny, aneb Bibi a čtyři kočky.

Na festivalu vystoupí i dvě seniorské skupiny. Například Lliberecký soubor Matylda a Tylda zazpívá dětem šlágry z 50. až 70 let minulého století. „Přesně tyto akce podporují mezigenerační komunikaci. Senioři se věnují dětem a ty zase vidí, že se s babičkou a dědečkem dá užít spousta legrace. I proto jsme se stali partnerem festivalu. Žijeme tu všichni spolu a je důležité posilovat dobré vztahy mladé a starší generace,“ uvádí Zuzana Tornikidis, ředitelka Nadace Agrofert, která je hlavním partnerem festivalu Poupění Strýt tyjátr.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru