dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Děti, čtete? Mezinárodní literárně-dramatický festival

Mezinárodní literárně-dramatický festival pro děti i jejich rodiče pořádá dnes nakladatelství Meander ve spolupráci s Městskou knihovnou, v prostorách Ústřední knihovny MKP na Mariánském náměstí v Praze.

Program je připraven již od 9 hodin, kdy se otvírá knihkupectví Modrý slon, ve kterém  bude číst Milan Hugo Forman.

Ve stejnou dobu začíná i velmi oblíbená dílna Marcely Konárkové, kde si děti budou moci vyzkoušet různé výtvarné techniky, ilustrovat hravá česká říkadla a ti nejpilnější si odnesou vlastnoručně vyrobenou knihu.

Ve 13 hodin si můžete vyrobit spolu s Josefínou Stibitzovou, výtvarnicí a ilustrátorkou knihy Holub Kolumb, pohlednice ptáčků jako pozdravy z různých koutů světa.

V 15 hodin bude číst Jiří Dědeček ze své nové pohádkové knihy Život a cesta hrocha Obludvíka, ve které plyšový hroch Obludvík putuje se svými třemi přáteli českými městy od Chlípníku nad Bečvou až po Železnou Nudu a prožívá jedno šílené dobrodružství za druhým.

Ve stejný čas si pro návštěvníky festivalu připravilo divadelní představení Gymnázium Jana Keplera.

V 15.30 bude číst Martin Vopěnka ze své knihy Spící město. Vydejte se spolu s ním na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě dospělých.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru