dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Děti chytaly ryby s Jakubem Vágnerem
Setkání členů Klubu vodních strážců s Jakubem Vágnerem. Foto: archiv

Děti chytaly ryby s Jakubem Vágnerem

Nadšení malých rybářů, desítky úlovků a hlavně mnoho nových informací přineslo setkání členů Klubu vodních strážců s věhlasným rybářem Jakubem Vágnerem. Akce, která proběhla o uplynulém víkendu u rybníka v obci Zahrádka na Sedlčansku, pořádala společnost Veolia.

Mladí rybáři nebo jeho obdivovatelé se těšili, co vše se o rybách dozvědí. A netrvalo to dlouho a po pár minutách už podběrákem vytahovali první rybu – jesetera ruského. Jakub dal rybu do „postýlky pro ryby“, polil ji vodou a radil dětem, aby na rybu sahaly jen mokrou rukou, jak rybu chytit, jak nahodit, jak ji uchopit a mnoho dalších zajímavostí. Po chvíli byla ryba vypuštěna opět do rybníka, vždy velmi jemně, aby si neublížila.

Podařilo se dokonce chytit rybu poraněnou od velké štiky, kterou Jakub ošetřil septonexem. Dětem ale vysvětlil, že i když je ryba trochu poraněná, když zabere, je v pořádku. Podařilo se chytit hodně ryb velkých asi 70 – 80 cm, nejčastěji jesetery.

Mladí rybáři měli velký zážitek, chytali ryby s Jakubem, hodně se toho dozvěděli a ještě si odnesli dárek. Ani déšť je neodradil, naopak, právě za deště prý ryby berou nejlépe.

Celé setkání nakonec zhodnotil jeden malý nadšený rybář: „Bylo to fantastické a nikdy na to nezapomenu, fakt nikdy!“ Jeho radost byla obrovská a upřímná a za to patří celému týmu, který se dětem věnoval, obrovský dík.


Další články
Nahoru