Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Děti a podzim? Obrňte jejich obranyschopnost a zapomeňte na absence
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Suzi Media - stock.adobe.com

Děti a podzim? Obrňte jejich obranyschopnost a zapomeňte na absence

Podzimní dny mohou být pro děti počátkem období, kdy si přinesou domů rýmu, postihnou je alergie a další nepříjemnosti. Proto je důležité myslet na jejich imunitu a řádně ji posílit. Jaký režim u dětí s příchodem podzimu nastolit?

Spánek a správná strava jsou nutností

Stejně jako dospělí, ani děti se neobejdou bez kvalitního spánku. Právě odpočinek je pro ně velmi důležitý, protože během něj dochází k regeneraci. Je dobře známé, že málo spánku se může negativně odrazit na zdraví, což u dětí platí dvojnásob. Stejně jako spánek je ale důležitá také strava. Myslete na to, aby se v jídelníčku dětí vyskytovaly veškeré nezbytné látky a po konzultaci s lékařem do něj klidně zahrňte i multivitamín pro děti.

Hygienické návyky si děti musí osvojit co nejdříve

Protože výživa dětí je stejně důležitá jako výživa dospělých, je nutné u dětí vybudovat správné návyky. Ideálně již v útlém věku. Kromě jídelníčku se ale zaměřte i na osvojení hygienických návyků. Mytí rukou před každým jídlem, kýchání do kapesníku či rukávu a řadu dalších návyků lze dětem předat pomocí hry. Stačí, když budou rodiče vynalézaví a vytrvalí.

Pozitivní myšlení a dobrá nálada

Zatímco na psychickou pohodu u dospělých se odborníci zaměřují neustále, často se zapomíná na to, že i děti mohou trápit nejrůznější starosti. Právě dobrá nálada je během podzimního období a blížící se zimy velmi důležitá. Každý rodič by tak měl zbystřit, zda je jeho dítko veselé a netrápí se. Psychika se totiž odráží na fyzickém zdraví, a proto je nutné ji nepodceňovat.

Podzim a zima jsou pro děti nejnáročnějším obdobím z pohledu zdraví. V mateřských i základních školách se šíří nachlazení, řádí alergie a ani počasí tomu nijak nenahrává. Rodiče tak musejí myslet na dostatečný příjem vitamínů a minerálů, hygienické návyky i psychickou pohodu svých ratolestí.


40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

Dnes v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru