Dnes Čtvrtek - mlha -4°C
Zítra Pátek - oblacno -7°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Děti a podzim? Obrňte jejich obranyschopnost a zapomeňte na absence
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Suzi Media - stock.adobe.com

Děti a podzim? Obrňte jejich obranyschopnost a zapomeňte na absence

Podzimní dny mohou být pro děti počátkem období, kdy si přinesou domů rýmu, postihnou je alergie a další nepříjemnosti. Proto je důležité myslet na jejich imunitu a řádně ji posílit. Jaký režim u dětí s příchodem podzimu nastolit?

Spánek a správná strava jsou nutností

Stejně jako dospělí, ani děti se neobejdou bez kvalitního spánku. Právě odpočinek je pro ně velmi důležitý, protože během něj dochází k regeneraci. Je dobře známé, že málo spánku se může negativně odrazit na zdraví, což u dětí platí dvojnásob. Stejně jako spánek je ale důležitá také strava. Myslete na to, aby se v jídelníčku dětí vyskytovaly veškeré nezbytné látky a po konzultaci s lékařem do něj klidně zahrňte i multivitamín pro děti.

Hygienické návyky si děti musí osvojit co nejdříve

Protože výživa dětí je stejně důležitá jako výživa dospělých, je nutné u dětí vybudovat správné návyky. Ideálně již v útlém věku. Kromě jídelníčku se ale zaměřte i na osvojení hygienických návyků. Mytí rukou před každým jídlem, kýchání do kapesníku či rukávu a řadu dalších návyků lze dětem předat pomocí hry. Stačí, když budou rodiče vynalézaví a vytrvalí.

Pozitivní myšlení a dobrá nálada

Zatímco na psychickou pohodu u dospělých se odborníci zaměřují neustále, často se zapomíná na to, že i děti mohou trápit nejrůznější starosti. Právě dobrá nálada je během podzimního období a blížící se zimy velmi důležitá. Každý rodič by tak měl zbystřit, zda je jeho dítko veselé a netrápí se. Psychika se totiž odráží na fyzickém zdraví, a proto je nutné ji nepodceňovat.

Podzim a zima jsou pro děti nejnáročnějším obdobím z pohledu zdraví. V mateřských i základních školách se šíří nachlazení, řádí alergie a ani počasí tomu nijak nenahrává. Rodiče tak musejí myslet na dostatečný příjem vitamínů a minerálů, hygienické návyky i psychickou pohodu svých ratolestí.


Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Přírodovědci z Univerzity Karlovy získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

24. listopadu 2023 v 07:14

Dvě české přírodovědecké vědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Zooložka Mgr. Zuzana Musilová, Ph.D., a biolog Mgr. Matyáš Fendrych, Ph.D. (oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů...

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

21. listopadu 2023 ve 14:27

V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních...

Předvánoční aukce v Arthouse Hejtmánek

20. listopadu 2023 v 10:49

Mimořádný velkoformátový obraz autora posledních československých bankovek Albína Brunovského s názvem Zahrada nabídne 7. prosince od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6. Dílo bylo součástí umělecké výzdoby bývalé československé ambasády ve Stockholmu, vyvolávat se bude od...

Další články
Nahoru