dnes
Pátek - polojasno
11°C
zítra
Sobota - jasno
12°C
pozítří
Neděle - skorojasno
11°C
Déšť způsobil problémy hlavně na jihozápadě Prahy, hasiči zasahovali na desítkách míst
Na botiči v Záběhlicích a Nuslích byl dočasně kolem čtvrtečního poledne překročen 1. stupeň povodňové aktivity. Foto: P10

Déšť způsobil problémy hlavně na jihozápadě Prahy, hasiči zasahovali na desítkách míst

Od dnešních 5 do 18 hodin zasahovali hasiči  nejčastěji v západní a jihozápadní části Prahy u 71 událostí spojených s vydatným deštěm. Nejvíce práce měli v Radotíně. V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen.

Byla vyhlášena povodňová pohotovost

Kvůli extrémnímu dešti vyhlásili v Praze hydrometeorologové povodňovou pohotovost pro celé území hlavního města, výstraha platí do pátečního rána. Magistrát doporučil omezit vstup do Stromovky a Letenských sadů. Hrozí pády stromů a větví. „Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v Praze povodňovou pohotovost, neboť je předpoklad, že bude v dalších hodinách pršet. Jedná se o preventivní akt. V Praze zatím velká krize není, jedná se o lokální případy," řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz. Na Starém náměstí v Ruzyni hasiči z Petřin odstranili v 12:00 hodin pomocí navijáku velký pařez, který zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití. 

Hasiči také celý den monitorovali oblast Radotínského potoka, kde docházelo ke zvýšenému stavu vody u umělých nádrží a odtoků kanalizace. Ve spolupráci se zástupci radnice byli informování občané Radotína. Evakuace nakonec nebyla potřeba. 

Po 17:00 hodině se situace začala uklidňovat, hasiči zasahovali u případů zatopených sklepů po celém území Prahy. Jednalo se většinou o menší případy, kdy profesionálním hasičům pomáhali kolegové z dobrovolných sborů v okrajových částech Prahy.

Pražské potoky mají zvýšené hladiny, na Botiči ve stanici Praha – Nusle došlo před polednem dočasně k překročení 1. stupně povodňové aktivity. Postupně se zmírňováním srážek hladiny klesají. Výjimkou je Litovicko-Šárecký potok, do nějž Lesy hl. m. Prahy upouštějí vodu z nádrže Jiviny z důvodu regulace hladiny. 

dest-cerven-2017-a

dest-cerven-2017-b

dest-cerven-2017-d

dest-cerven-2017


Další články
Nahoru