dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Desítky vlastníků v Praze 1 opravují díky grantu od radnice domy. Pracuje se i na školách
V ZŠ Vodičkova je nyní opravována střecha. Foto: Patrik Paprika / Wikimedia Commons

Desítky vlastníků v Praze 1 opravují díky grantu od radnice domy. Pracuje se i na školách

V plném proudu jsou opravy domů v Praze 1, jejichž vlastníci získali grant od městské části. Celkem 82 žadatelů si rozdělilo 60 milionů korun.

„Je pravda, že se v ulicích Prahy 1 objevilo třicet šest nových lešení. Jde však jen o dočasnou vadu na kráse – v těchto místech probíhají opravy fasád. Až lešení zmizí, domy se vyloupnou v novém hávu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Dále se pracuje na třech vnitřních fasádách a dalších zhruba čtyřicet projektů se týká vnitřních rekonstrukcí, schodišť, případně střech. Na nové fasády přibude po skončení prací osvědčený antigraffiti nátěr.

V průběhu letních prázdnin panuje čilý stavební ruch také v základních školách v Praze 1. V ZŠ Vodičkova se opravuje střecha (včetně všech klempířských prvků). V ZŠ Uhelný trh se opravuje jižní a západní část fasády, ve školní jídelně ve Zlatnické ulici je odstraňována vlhkost v suterénních prostorech. V ZŠ v Josefské ulici probíhá sanace suterénních prostor budovy, které jsou využívány jako šatny žáků.

Hezkého počasí využilo rovněž mnoho soukromých investorů, a tak se v Praze 1 pracuje a opravuje ostošest, aby v září centrum města zářilo novotou.


Další články
Nahoru