dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Desítky tisíc Pražanů jsou bez vody! Fáma vyplašila internet
A teče a teče. Ilustrační foto: archiv

Desítky tisíc Pražanů jsou bez vody! Fáma vyplašila internet

Až do noci nepoteče voda kvůli poruše vodovodu v Hostivaři, Kyjích, Malešicích, Strašnicích, Uhříněvsi, Vršovicích, Záběhlicích a Újezdu nad Lesy. Porucha je v Horních Měcholupech v ulici Evy Olmerové u vodojemu Kozinec. Oprava by měla být podle odhadů dokončena do středečních 2.30.

Internetem v úterý odpoledne začala kolovat zpráva, že v Praze 10 je skoro 130 tisíc osob bez vody. V Hostivaři, Kyjích, Malešicích, Strašnicích, Uhříněvsi, Vršovicích, Záběhlicích a Újezdu na Lesy měly být dodávky obnoveny až kolem půl třetí ve středu ráno. Tato zpráva je však dezinformace, voda v těchto oblastech skutečně netekla, ale jen krátký čas v noci z pondělí na úterý.

O noční havárii informoval média Úřad městské části Praha 10 až v úterý odpoledne, a ta ji v mnoha případech považovala za aktuální. „Mrzí nás to, přístě si budeme takové informace více ověřovat, stejně, jako by to měli dělat i novináři,“ omlouval se mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Zpráva o tom, že porucha odřízla přes sto tisíc lidí od dodávek pitné vody, se začala internetovými zpravodajskými servery šířit v úterý kolem šestnácté hodiny. O pár desítek minut později z nich zase začala tato kachna rychlostí kachního letu mizet, takže kolem sedmnácté už po ní na většině webů nebylo ani památky.


Další články
Nahoru