dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - oblacno
30°C
Desítky hasičů likvidovaly požár v Kunraticích, hořely ruiny opuštěných objektů
Foto: HZS Praha / Jan Kostík

Desítky hasičů likvidovaly požár v Kunraticích, hořely ruiny opuštěných objektů

Větší počet profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo včera od osmnácté hodiny v Obrataňské ulici v Kunraticích. Na ploše asi 20×10 metrů hořel odpad v ruinách několika opuštěných objektů.

obratanska-v-kunraticich-1

S ohledem na rozsah požáru byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Celkem se u požáru vystřídalo asi 60 hasičů z profesionálních i dobrovolných jednotek. Část dobrovolných hasičů byla navíc  jako záloha na svých stanicích.

obratanska-v-kunraticich-2 „Hasiči používali dýchací techniku, během zásahu nalezli tři tlakové lahve, které vynesli z požářiště a ochlazovali," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Chemici pražských hasičů prováděli měření nebezpečných látek v ovzduší s negativním výsledkem. Kontrolu nad požárem hasiči dostali v půl osmé, zásah tedy trval hodinu a půl.

Dnes dopoledne probíhá na místě došetřování případu za účasti policie a hasičů. Jelikož se jednalo o opuštěné ruiny, škody budou minimální, možná jen v řádu pár tisíc korun.


Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

Včera v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

Včera v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

17. července 2019 ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Strážníci zadrželi řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Nadýchal téměř 1 ‰ alkoholu

1. července 2019 v 17:16

Pražští strážníci zastavili řidiče zásobovacího vozidla, který chtěl vjet do zákazu vjezdu. Na jejich upozornění a doporučení objízdné trasy zareagoval vulgárně a zákaz nerespektoval. Řidiče se podařilo zastavit a za pomoci donucovacích prostředků vyvést z vozidla. Navíc dechová zkouška prokázala...

Další články
Nahoru