dnes
Sobota - oblacno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Desítky hasičů likvidovaly požár v Kunraticích, hořely ruiny opuštěných objektů
Foto: HZS Praha / Jan Kostík

Desítky hasičů likvidovaly požár v Kunraticích, hořely ruiny opuštěných objektů

Větší počet profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo včera od osmnácté hodiny v Obrataňské ulici v Kunraticích. Na ploše asi 20×10 metrů hořel odpad v ruinách několika opuštěných objektů.

obratanska-v-kunraticich-1

S ohledem na rozsah požáru byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Celkem se u požáru vystřídalo asi 60 hasičů z profesionálních i dobrovolných jednotek. Část dobrovolných hasičů byla navíc  jako záloha na svých stanicích.

obratanska-v-kunraticich-2 „Hasiči používali dýchací techniku, během zásahu nalezli tři tlakové lahve, které vynesli z požářiště a ochlazovali," informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Chemici pražských hasičů prováděli měření nebezpečných látek v ovzduší s negativním výsledkem. Kontrolu nad požárem hasiči dostali v půl osmé, zásah tedy trval hodinu a půl.

Dnes dopoledne probíhá na místě došetřování případu za účasti policie a hasičů. Jelikož se jednalo o opuštěné ruiny, škody budou minimální, možná jen v řádu pár tisíc korun.


V Podbabské ulici se pohyboval muž s nakažlivými chorobami

21. března 2019 v 10:54

Ve středu krátce po jedenácté hodině večer přijali strážníci oznámení, že v areálu obratiště tramvají v Podbabské ulici v Praze 6 se neoprávněně pohybuje muž bez domova.

Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

20. března 2019 v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Nezletilý hoch se v poledne opil

11. března 2019 v 11:42

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila o víkendu kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici, Praha 9 hodinu po poledni. Dva třináctiletí a jeden čtrnáctiletý hoch strážníkům sdělili, že lahev alkoholu našli v okolí nádraží...

Podivný vzkaz týkající se vzpoury dětí vytvořil na podstavec pomníku sv. Václava opilý muž. Navíc měl v kapsách „arzenál“

8. března 2019 v 11:25

Bleskovou akci ve čtvrtek odpoledne předvedli strážníci z Prahy 1 při zadržení muže, který nápisem „české děti vzepřete se“ poničil podstavec pomníku sv. Václava v centru Prahy. 

Další články
Nahoru