dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Desítka na Béma: Piráti přispěli Praze na vymáhání škod spojovaných s exprimátorem
Štístko na střeše. Když byl Pavel Bém primátorem, vyzkoušel si práci kominíka. Foto: archiv MHMP

Desítka na Béma: Piráti přispěli Praze na vymáhání škod spojovaných s exprimátorem

Zastupitelé Pirátů na dnešním jednání zastupitelstva předali primátorce Krnáčové symbolický šek na 10 000 korun, kterými hodlají podpořit vymáhání škod, které podle nich způsobil bývalý primátor Pavel Bém Praze, mimo jiné v kauze Opencard či v případu nájmu za užívání Škodova paláce, do kterého se v minulosti přestěhovali magistrátní úředníci. 

„Piráti už před rokem předali vládnoucí koalici podkladovou analýzu v kauze Opencard. Bohužel současné vedení Prahy pod taktovkou Adriany Krnáčové kauzy neprošetřuje, čímž se stává za škodu spoluodpovědné,“ uvedl Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů.

„Číslo konta tam zatím není vyplněno, tak doufáme, že nám paní primátorka nesdělí číslo, které bude na nějaké švýcarské konto a budou k němu mít přístup magistrátní úředníci," řekl Michálek. Narážel tím na švýcarské konto lobbisty Romana Janouška, na kterém měl mít dvě miliardy a které prošetřovali švýcarští policisté.

Piráti částku získali dražbou kalendáře z cest Pavla Béma po velehorách, který jim exprimátor zaslal, zbytek je částka, kterou obdržel Jakub Michálek jako odměnu za činnost zastupitele v době, kdy byl na dovolené. O přijetí daru musí rozhodnout pražští radní. 

Mezi kauzami Piráti jmenovali například problematiku opencard, která město vyšla na asi 1,7 miliardy korun, rovněž uvedli nájem Škodova paláce. Za dvacetiletý pronájem mělo město podle původní dohody zaplatit asi 4,4 miliardy korun. Pavel Bém byl primátorem dvě volební období, a to v letech 2002 až 2010.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru