dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Ve smíchovské Kavárně co hledá jméno se již od 12. prosince uskuteční prodejní výstava originálních grafik studia Calico, jehož výrazným rukopisem je tvorba a ruční tisk nekonečných vzorů a následná výroba papírenských produktů. Autorský balicí papír byl v roce 2015 oceněn druhým místem v rámci prestižní designérské soutěže Fedrigoni Top Award. Výtěžek z plánované výstavy pak poputuje na konto neziskové organizace Zdravotní klaun. 

Fascinace opakujícími se vzory trvá ve Studiu Calico již pět let. Ačkoli moderní doba považuje ornament spíše za zločin, Calico se snaží poukázat na to, že ornament má své místo i v současném pojetí designu.

První roky svojí existence se studio věnovalo reprintům historických vzorů a vytvářením jejich databáze. Nyní již navazuje na tradici kartounových opakujících se vzorů a vytváří své vlastní. Nové vzory jsou navrhovány tak, aby co nejlépe doprovodily produkty, na kterých se objevují. Barevné kombinace, velikost, rytmus opakování, i tvar samotného základního prvku; vše je třeba volit s citem a ohledem na charakter, design a budoucí účel konkrétního předmětu.

Grafiky Trapejo a Olegu, které se na výstavě představí, jsou pak dalším krokem v práci studia s patterny. Ukazují, že ve zdánlivé strohosti a monotónnosti opakování se mohou skrývat překvapivé a hravé momenty. Vrstvením jednotlivých vzorů se tak na papíru objevují další rozměry. Každá grafika může klást důraz na jiný aspekt – hloubka, moaré efekt, jemnost, kontrastní barvy, tóny v tónu. Zatímco řada grafik Trapejo akcentuje samotnou strukturu přetisků, grafiky Olegu využívají strukturu k vykreslení plochy těla zvířete a poodhalují jeho charakter.

Tuto prodejní výstavu Studio Calico pořádá ve spolupráci s Kavárnou co hledá jméno především za účelem podpory neziskové organizace Zdravotní klaun, které bude věnován výtěžek z prodeje.

Vernisáž: 13. prosince od 19 hodin, Kavárna co hledá jméno.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru