dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Ve smíchovské Kavárně co hledá jméno se již od 12. prosince uskuteční prodejní výstava originálních grafik studia Calico, jehož výrazným rukopisem je tvorba a ruční tisk nekonečných vzorů a následná výroba papírenských produktů. Autorský balicí papír byl v roce 2015 oceněn druhým místem v rámci prestižní designérské soutěže Fedrigoni Top Award. Výtěžek z plánované výstavy pak poputuje na konto neziskové organizace Zdravotní klaun. 

Fascinace opakujícími se vzory trvá ve Studiu Calico již pět let. Ačkoli moderní doba považuje ornament spíše za zločin, Calico se snaží poukázat na to, že ornament má své místo i v současném pojetí designu.

První roky svojí existence se studio věnovalo reprintům historických vzorů a vytvářením jejich databáze. Nyní již navazuje na tradici kartounových opakujících se vzorů a vytváří své vlastní. Nové vzory jsou navrhovány tak, aby co nejlépe doprovodily produkty, na kterých se objevují. Barevné kombinace, velikost, rytmus opakování, i tvar samotného základního prvku; vše je třeba volit s citem a ohledem na charakter, design a budoucí účel konkrétního předmětu.

Grafiky Trapejo a Olegu, které se na výstavě představí, jsou pak dalším krokem v práci studia s patterny. Ukazují, že ve zdánlivé strohosti a monotónnosti opakování se mohou skrývat překvapivé a hravé momenty. Vrstvením jednotlivých vzorů se tak na papíru objevují další rozměry. Každá grafika může klást důraz na jiný aspekt – hloubka, moaré efekt, jemnost, kontrastní barvy, tóny v tónu. Zatímco řada grafik Trapejo akcentuje samotnou strukturu přetisků, grafiky Olegu využívají strukturu k vykreslení plochy těla zvířete a poodhalují jeho charakter.

Tuto prodejní výstavu Studio Calico pořádá ve spolupráci s Kavárnou co hledá jméno především za účelem podpory neziskové organizace Zdravotní klaun, které bude věnován výtěžek z prodeje.

Vernisáž: 13. prosince od 19 hodin, Kavárna co hledá jméno.


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru