dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
4°C
Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Designérské studio Calico pořádá benefiční výstavu na podporu Zdravotního klauna

Ve smíchovské Kavárně co hledá jméno se již od 12. prosince uskuteční prodejní výstava originálních grafik studia Calico, jehož výrazným rukopisem je tvorba a ruční tisk nekonečných vzorů a následná výroba papírenských produktů. Autorský balicí papír byl v roce 2015 oceněn druhým místem v rámci prestižní designérské soutěže Fedrigoni Top Award. Výtěžek z plánované výstavy pak poputuje na konto neziskové organizace Zdravotní klaun. 

Fascinace opakujícími se vzory trvá ve Studiu Calico již pět let. Ačkoli moderní doba považuje ornament spíše za zločin, Calico se snaží poukázat na to, že ornament má své místo i v současném pojetí designu.

První roky svojí existence se studio věnovalo reprintům historických vzorů a vytvářením jejich databáze. Nyní již navazuje na tradici kartounových opakujících se vzorů a vytváří své vlastní. Nové vzory jsou navrhovány tak, aby co nejlépe doprovodily produkty, na kterých se objevují. Barevné kombinace, velikost, rytmus opakování, i tvar samotného základního prvku; vše je třeba volit s citem a ohledem na charakter, design a budoucí účel konkrétního předmětu.

Grafiky Trapejo a Olegu, které se na výstavě představí, jsou pak dalším krokem v práci studia s patterny. Ukazují, že ve zdánlivé strohosti a monotónnosti opakování se mohou skrývat překvapivé a hravé momenty. Vrstvením jednotlivých vzorů se tak na papíru objevují další rozměry. Každá grafika může klást důraz na jiný aspekt – hloubka, moaré efekt, jemnost, kontrastní barvy, tóny v tónu. Zatímco řada grafik Trapejo akcentuje samotnou strukturu přetisků, grafiky Olegu využívají strukturu k vykreslení plochy těla zvířete a poodhalují jeho charakter.

Tuto prodejní výstavu Studio Calico pořádá ve spolupráci s Kavárnou co hledá jméno především za účelem podpory neziskové organizace Zdravotní klaun, které bude věnován výtěžek z prodeje.

Vernisáž: 13. prosince od 19 hodin, Kavárna co hledá jméno.


Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

Dnes v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Vánoce ve staré Praze

Dnes ve 12:06

Každý z nás si již z dětství odnáší „své“ vánoční zvyky či obyčeje. Na přednášce Jaroslavy Novákové si připomenete, jak se slavily Vánoce za Karla IV., od kdy se vystavují jesličky, kdy k nám přišel vánoční stromeček a kde byly v Praze největší...

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

Dnes v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Vánoce v Šabachově parku v Praze 6 začnou ve čtvrtek

Dnes v 11:05

Od 13. do 25. prosince se na tradičním místě v Šabachově parku koná slavnostní vánoční program. Těšit se můžete na stánky nejen s občerstvením a kulturní vyžití.

Praha 5: Bach Collegium Praha zahraje Českou mši vánoční

Dnes v 10:39

Praha 5 a Bach Collegium Praha zvou 25. prosince na koncert Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční Hej mistře od 16 hodin v kostele sv. Václava na Smíchově, Nám. 14. října, Praha 5.

Adventní koncert: Musica Florea

Dnes v 10:26

Adventní koncert Musica Florea se koná v pátek 14. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně.

Druhý adventní koncert v kostele

Dnes v 09:50

Radnice druhé městské části přichystala na advent cyklus koncertů v kostelích na svém území. Koncerty se konají během tří čtvrtečních podvečerů. Začátek je vždy v 18 hodin a vstup mají zájemci zdarma.

Adventní varhanní koncert v kostele Sv. Ignáce

Včera v 09:21

Adventní varhanní koncert do kostela sv. Ignáce na Karlově náměstí v neděli 16. prosince od 19 hodin. Na varhany hraje Martin Maxmilian Kaiser, na trubku a flétnu Jan Verner.

Praha 13: Adventní koncert v kostele sv. Jakuba

Včera v 09:07

Koncert skladeb J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta nebo A. Dvořáka v úterý 18. prosince. Poslechnete si soprán Lucie Silkenové, operní pěvkyně, která je již osm let stálým hostem Národního divadla.

Vánoce s Českým jarmarkem

Včera v 09:00

V sobotu 15. prosince se potkáte s desítkami designérů, návrhářů, šperkařů a výtvarníků. Výrobci cukroví, módy, šperků, dobrot, hraček a skvělých dárků či výjimečného občerstvení.

Praha 13: Výstava betlémů v atriu radnice

8. prosince 2018 ve 13:11

Výstavu betlémů pánů Vladimíra Glasera a Miroslava Hniličky najdete od pondělí 10. prosince v atriu radnice na Slunečním náměstí, kde se od 18 hodin bude konat její vernisáž.

Česká mše vánoční na Jižním Městě

8. prosince 2018 ve 12:41

V úterý 18. prosince od 18 hodin si Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby můžete poslechnout ve sboru Církve bratrské Jižní Město.

V Boloňské se rozsvítí stromek

7. prosince 2018 ve 13:28

Radnice Prahy 15 a MŠ Boloňská zvou na slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku. V pondělí 10. prosince od 16:30 hodin u úřadu MČ, Boloňská 478/1.

Další články
Nahoru