dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze
Foto: designblok.cz

Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze

Pražský týden designu otevírá centrální místo Designbloku, které představuje tři specializované prostory – Superstudio, Openstudio a Art House. Každý prostor nabízí jiný charakter instalací i vystavujících subjektů. Centrálním místem pro osmnáctý ročník Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice, který naplní od 27. do 31. října desítky jedinečných instalací, objektů a výstav.

Průmyslový palác, Výstaviště Holešovice:

Superstudio – pravé křídlo:

Superstudio Designbloku tradičně představuje novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Uvidíte tvorbu prestižních českých i zahraničních značek, firem a výrobců, načerpáte inspiraci při zařizování interiéru a uvidíte nové produkty, vzniklé ve spolupráci firem se špičkovými designéry. Výstavní prostor nabídne instalace velkých značek i začínajících firem v oboru.

Openstudio – levé křídlo:

Openstudio je každoročně prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů, designérských studií z řady evropských zemí i prestižních médií. V Openstudiu, kreativní laboratoři designu, se prezentují především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Přehlídky se účastní také umělecké školy, které představují nejlepší práce studentů. V Openstudiu můžete nakoupit přímo od designérů a zhlédnout tvorbu v oblasti produktového designu, módy i šperku.

Designérie – střední hala:

Krajina zážitků nazvaná Designérie je krajinou bez rámce a pravidel. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace, které si mohou prohlédnout, vyzkoušet, zahrát si a zapojit svojí fantazii. Obří Slunečnice od Maxima Velčovského, dětská zóna v podání Anny a Jerryho Kozových, rozhledna H3T, instalace Hippos Design, ping pong. Můžete se dívat nebo si hrát.

Art House, Lapidárium:

V prostoru Art House najdete projekty a instalace na pomezí umění a designu. Art House je každoročně místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků. V letošním roce se v něm představí instalace špičkových českých designérů i zahraničních hostů.

Doprovodný program nabídne módní přehlídky, divadelní představení, taneční performance nebo křest knihy. Program najdete zde.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru