dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze
Foto: designblok.cz

Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze

Pražský týden designu otevírá centrální místo Designbloku, které představuje tři specializované prostory – Superstudio, Openstudio a Art House. Každý prostor nabízí jiný charakter instalací i vystavujících subjektů. Centrálním místem pro osmnáctý ročník Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice, který naplní od 27. do 31. října desítky jedinečných instalací, objektů a výstav.

Průmyslový palác, Výstaviště Holešovice:

Superstudio – pravé křídlo:

Superstudio Designbloku tradičně představuje novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Uvidíte tvorbu prestižních českých i zahraničních značek, firem a výrobců, načerpáte inspiraci při zařizování interiéru a uvidíte nové produkty, vzniklé ve spolupráci firem se špičkovými designéry. Výstavní prostor nabídne instalace velkých značek i začínajících firem v oboru.

Openstudio – levé křídlo:

Openstudio je každoročně prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů, designérských studií z řady evropských zemí i prestižních médií. V Openstudiu, kreativní laboratoři designu, se prezentují především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Přehlídky se účastní také umělecké školy, které představují nejlepší práce studentů. V Openstudiu můžete nakoupit přímo od designérů a zhlédnout tvorbu v oblasti produktového designu, módy i šperku.

Designérie – střední hala:

Krajina zážitků nazvaná Designérie je krajinou bez rámce a pravidel. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace, které si mohou prohlédnout, vyzkoušet, zahrát si a zapojit svojí fantazii. Obří Slunečnice od Maxima Velčovského, dětská zóna v podání Anny a Jerryho Kozových, rozhledna H3T, instalace Hippos Design, ping pong. Můžete se dívat nebo si hrát.

Art House, Lapidárium:

V prostoru Art House najdete projekty a instalace na pomezí umění a designu. Art House je každoročně místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků. V letošním roce se v něm představí instalace špičkových českých designérů i zahraničních hostů.

Doprovodný program nabídne módní přehlídky, divadelní představení, taneční performance nebo křest knihy. Program najdete zde.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru