dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze
Foto: designblok.cz

Designblok 2016. Přes dvěstě vystavovatelů, designérů a výrobců v Praze

Pražský týden designu otevírá centrální místo Designbloku, které představuje tři specializované prostory – Superstudio, Openstudio a Art House. Každý prostor nabízí jiný charakter instalací i vystavujících subjektů. Centrálním místem pro osmnáctý ročník Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice, který naplní od 27. do 31. října desítky jedinečných instalací, objektů a výstav.

Průmyslový palác, Výstaviště Holešovice:

Superstudio – pravé křídlo:

Superstudio Designbloku tradičně představuje novinky z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel. Uvidíte tvorbu prestižních českých i zahraničních značek, firem a výrobců, načerpáte inspiraci při zařizování interiéru a uvidíte nové produkty, vzniklé ve spolupráci firem se špičkovými designéry. Výstavní prostor nabídne instalace velkých značek i začínajících firem v oboru.

Openstudio – levé křídlo:

Openstudio je každoročně prostorem pro přehlídku tvorby více než stovky designérů, designérských studií z řady evropských zemí i prestižních médií. V Openstudiu, kreativní laboratoři designu, se prezentují především prototypy a produkty bez komerčního výrobce. Přehlídky se účastní také umělecké školy, které představují nejlepší práce studentů. V Openstudiu můžete nakoupit přímo od designérů a zhlédnout tvorbu v oblasti produktového designu, módy i šperku.

Designérie – střední hala:

Krajina zážitků nazvaná Designérie je krajinou bez rámce a pravidel. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace, které si mohou prohlédnout, vyzkoušet, zahrát si a zapojit svojí fantazii. Obří Slunečnice od Maxima Velčovského, dětská zóna v podání Anny a Jerryho Kozových, rozhledna H3T, instalace Hippos Design, ping pong. Můžete se dívat nebo si hrát.

Art House, Lapidárium:

V prostoru Art House najdete projekty a instalace na pomezí umění a designu. Art House je každoročně místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků. V letošním roce se v něm představí instalace špičkových českých designérů i zahraničních hostů.

Doprovodný program nabídne módní přehlídky, divadelní představení, taneční performance nebo křest knihy. Program najdete zde.


Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

Včera v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Museum Kampa: Připomeňme si 50. výročí smrti Jana Palacha

10. ledna 2019 ve 14:24

V pátek 18. ledna si připomeneme předvečer výročí smrti Jana Palacha. Uctěte jeho památku a památku všech lidí, kteří trpěli v době sovětské okupace.

Další články
Nahoru