dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
20°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Desetiletý Johann má pod čepicí, o rok starší Banya mu v Praze porodila kluka a holku
V Zoo Praha se narodila dvě mláďata tygra malajského. Foto: Roman Vodička / Zoo Praha

Desetiletý Johann má pod čepicí, o rok starší Banya mu v Praze porodila kluka a holku

Dvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila minulý týden, budí mimořádný zájem. Včera se je chovatelům podařilo poprvé zkontrolovat. Jde o samičku a samečka.

Větší samec váží 1,75 kilogramu  a je velmi vitální. Nejistota však nadále trvá u menší samice, jejíž příchod na svět provázely komplikace. Ta má nyní váhu 1,05 kilogramu. Stále tak není vyhráno.

Matkou koťat je jedenáctiletá Banya, která je v pražské zoo od roku 2007. Otcem je pak o rok mladší samec Johann. První potomky měl pár již letos v březnu, ale odchov se nezdařil, jelikož mláďata byla příliš malá a Banya byla nezkušená prvorodička. Tentokrát je její péče o tygřata příkladná.

V Evropě žije pouze 17 dospělých tygrů malajských a odchovy se doposud mohly pyšnit jen dvě zoo. Navíc poslední úspěch se datuje do roku 2013. Ve volné přírodě se počet dospělých jedinců tohoto poddruhu odhaduje na 250 až 340. 


Praha 10 má nový program bez Graffiti pro čistší veřejný prostor

10. října 2018 v 08:05

Odstranění graffiti z ulic na Praze 10, to je hlavním cílem výrazně vylepšeného antigraffiti programu v městské části. V minulosti již Praha 10 podobný program realizovala, ale tehdy se zapojilo pouze pár vlastníků domů.

Další články
Nahoru