dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražské krimi

Deset tisíc úplatek. Teď mu hrozí šest let

V pátek 18. dubna pět minut po páté hodině ranní prováděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky běžnou silniční kontrolu v ulici Štefánikova v Praze 5. Řidič po zastavení stáhl okénko a policista ucítil z vozidla silný zápach alkoholu. Proto řidiče vyzval k provedení orientační dechové zkoušky na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Řidič se odmítl této zkoušce podrobit a hlídce sdělil, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Množství však odmítal sdělit a dodal, že si nemůže dovolit přijít o řidičský průkaz.

Policista mu následně oznámil podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a sdělil mu skutečnost, že mu na místě zadrží řidičský průkaz. Na to však řidič zareagoval slovy: „ Potřebuju celou věc vyřešit jinak, tady máte deset tisíc korun, vezměte si je, já zaparkuji a půjdu na metro a nic jste neviděli.“ Následně předal svazek bankovek jednomu z policistů. Ten ho na místě zadržel pro podezření ze spáchání trestného činu podplácení. Muž tak čelí hrozbě obvinění hned dvou trestných činů.

V případě odsouzení hrozí osmatřicetiletému muži až šestileté vězení, a to především z toho důvodu, že se pokusil podplatit právě úřední osobu. Celou událost tak prověřují kriminalisté druhého policejního obvodu.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru