dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Deset prázdninových tipů na pražské výlety
Hamleys je svět plný zábavných atrakcí a živého předvádění hraček. Foto: archiv

Deset prázdninových tipů na pražské výlety

Není divu, že je Praha jedním z nejoblíbenějších cílů prázdninových výletů. Každý si zde najde své, dokonce i za jeden víkend se dá stihnout hned několik atrakcí, díky krátké vzdálenosti mezi nimi. Hamleys vám proto přináší tipy, kam o prázdninách vyrazit a užít si zábavu, ale i načerpat nové znalosti. Že nejste v Praze místní a nevyznáte se v ní? Nevadí, začněte svoji tour právě v Hamleys, kde dostanete první dětskou mapu Prahy, která vás po všech našich tipech provede!

1)      Hamleys

Navštivte jediné Hamleys ve střední Evropě! Zasmějete se s mluvícím stromem, zajedete si okruh se závodním autem, odstartujete raketu a pošlete ji do vesmíru a pak sjedete z horního patra dolů po obří skluzavce. V Hamleys zábava začíná a nikdy nekončí, přijďte se bavit.
Otevřeno denně 10:00 – 20:00  
Na Příkopě 14, Praha 1

www.hamleys.cz

2)      Království železnic

Zde si splní svůj sen každý, kdo touží stát se strojvedoucím! Největší interaktivní model železnice ve střední Evropě zprostředkuje jízdu kolem Pražského hradu, Karlštejna a dalších dominant České republiky.

Otevřeno denně 9:00 – 19:00

Stroupežnického 23, Praha 5

www.kralovstvi-zeleznic.cz

3)      Aquapalace Praha

Vyrazte do největšího aquaparku v České republice. Prozkoumejte ztroskotanou pirátskou loď, užijte si jízdu na tobogánech a umělé vlny jako na moři.

Otevřeno denně 9:00 – 22:00
Pražská 138, Praha – východ

www.aquapalace.cz

4)      Dinopark

Vydejte se časem zpátky do pravěké doby ještěrů! Dobrodružná výprava pro statečné vás vezme za obrovskými dinosaury v životní velikosti a z pohledu na ně vám naskočí husí kůže.

Otevřeno denně 9:00 – 18:00

Českomoravská 15a, Praha 9

www.praha.dinopark.cz

5)      Muzeum voskových figurín Grévin

Přijďte do společnosti nejslavnějších lidí na světě. Potkáte tu hvězdy šoubyznysu, sportu i historické osobnosti. A na počítači si můžete vytvořit vlastní 3D portrét.

Otevřeno denně 10:00 – 21:30

Celetná 15, Praha 1

www.grevin-praha.com

6)      Hop ON – Hop OFF projížďka Prahou

Využijte 3 různé trasy kolem nejdůležitějších památek Prahy. Nastupovat a vystupovat můžete na 26 zastávkách během 48 hodin a průvodce v autobuse vám rád odpoví na to, co vás zajímá.

Jezdí denně

www.hopon-hopoff.cz

7)      Zoo Praha

Pražská Zoo je známá tím, že pro chov zvířat vytváří prostředí co nejbližší tomu, ve kterém žijí ve volné přírodě. A slaví úspěchy s odchovem řady mláďat, například goril a slonů.

V červenci a srpnu otevřeno denně 9:00 – 21:00
U Trojského zámku 3/120, Praha 7

www.zoopraha.cz

8)      Muzeum čokolády

Všichni ji milujeme! Navštivte kakaovou plantáž uprostřed pralesa. Snězte tolik čokolády, kolik jen budete chtít, nebo si vyrobte svou vlastní.

Otevřeno denně 9:30 – 19:00

Celetná 10, Praha 1

www.choco-story-praha.cz

9)      Muzeum Karla Zemana

Objev svět, který existuje jen v pohádkách. Vstupte do slavných filmů Karla Zemana – Cesty do pravěku, Vynálezu zkázy a Barona Prášila, a vyzkoušejte si na vlastní kůži filmové triky legendárního režiséra.

Otevřeno denně 10:00 – 19:00

Saská 3, Praha 1

www.muzeumkarlazemana.cz

10)  Muzeum hlavního města Prahy

Zažijte historická staletí Prahy na výstavách v hlavní budově muzea, Podskalské celnici, Müllerově vile nebo na zámku Ctěnice. Součástí muzea jsou i Pražské věže. Užijte si výhled z Petřínské rozhledny a o pár kroků dál se zasmějte své dlouhé a široké podobě v Zrcadlovém bludišti.

Otevírací doba a adresa jednotlivých míst viz web

www.muzeumprahy.cz


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Další články
Nahoru