dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Deset mateřských škol v Praze hostí táborníky z vesmíru
Tábory Wattsenglish jsou určené pro děti od pěti do deseti let. Foto: Parliamo

Deset mateřských škol v Praze hostí táborníky z vesmíru

Začátkem července se v Praze rozběhly týdenní příměstské tábory s angličtinou. Deset mateřských škol se mění v kosmická plavidla, která lákají na palubu malé kosmonauty. Příměstské tábory s Wattsenglish se totiž pro letošek inspirovaly záhadami vesmíru. Děti se seznamují s naší sluneční soustavou, nahlížejí do útrob černé díry, vyrábějí si skafandry a navrhují rakety.  

Příměstské tábory Wattsenglish jsou určené pro děti od pěti do deseti let, každý z nich trvá pět dní a malým výzkumníkům nabízí celodenní zábavný program, který se tentokrát celý točí okolo neprobádaných dálav kdesi nahoře – planet, hvězd, galaxií, raketoplánů a – kdo ví – možná i mimozemšťanů.  

„Školka nám poskytuje ideální zázemí pro veškeré aktivity,“ říká vedoucí tábora v MŠ Na Balkáně Denisa Ulmanová. „Děti si zde během prvního turnusu užily spoustu her a soutěží v angličtině, ale i celodenní výlet, karneval astronautů a mimozemšťanů a na závěr v pátek předvedly rodičům, co všechno se na táboře naučily.“

Angličtina bez biflování
Táborová angličtina je založena na osvědčené metodice britské společnosti Wattsenglish – a to znamená: všechno, jen ne bezduché drcení gramatických tabulek. Děti se zde cizí řeč neučí prostým šrotováním pouček a pravidel v lavicích, ale zábavnou a hravou formou, která naplno využívá schopnosti dětského mozku vstřebávat nové informace, slovíčka i gramatické vazby. Hlavní důraz kladou organizátoři na ponoření do jazyka, na výuku v přirozeném prostředí a na „školu hrou“. Nezáleží přitom na tom, jestli je dítě naprostým začátečníkem, nebo už k angličtině „přičichlo“.

„Dětem se na táboře věnuje kvalifikovaný lektor Wattsenglish, který je s dětmi celý den a konverzuje s nimi, samozřejmě v angličtině, během každodenních aktivit – u oběda, při výrobě kostýmů, na celodenním výletě a samozřejmě při hrách,“ popisuje ředitel Wattsenglish Marek Kadlec.

Tábory Wattsenglish mají v Praze již svou zavedenou tradici, fungují již pátým rokem. Jsou přitom ideální alternativou pro ty děti, které nechtějí být na delší dobu odloučené od rodičů. Malí kosmonauti totiž přicházejí do „své“ školky každý den kolem půl deváté ranní a v půl páté odpoledne pak míří zpět domů.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru