dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Obrazem: Desátý ročník Vinobraní na Grébovce s návštěvnickým rekordem, dorazilo 35 000 lidí
Kulturní program lákal během vinobraní k návštěvě i do spodní části Havlíčkových sadů. Foto: Sabina Vltavská / nova Art s.r.o.

Obrazem: Desátý ročník Vinobraní na Grébovce s návštěvnickým rekordem, dorazilo 35 000 lidí

Do Havlíčkových sadů se v sobotu po poledni hrnuly davy lidí na jubilejní desátý ročník Vinobraní na Grébovce. Od počátku se dalo tušit, že bude překonána loňská návštěvnost, kdy dorazilo na populární akci 30 000 lidí. Odhady se potvrdily, přítomnost 35 000 milovníků burčáku, vína a delikates znamená absolutní rekord všech dosavadních ročníků.

Když se na pondělní tiskové konferenci na Grébovce snažil moderátor Honza Musil „lobbovat“ za hezké počasí na pátek a především sobotu, přítomný jáhen pražské arcidiecéze Jiří Ignác Laňka se jen pousmál. „Náš nejvyšší velitel má nesmírný smysl pro humor, jak to dopadne s počasím, je tedy skutečně pouze na něm,“ řekl s nadsázkou.

Počasí nakonec vyšlo báječně, na vysoké návštěvnosti má zásluhu i bohatý program vinobraní a rozloha Havlíčkových sadů. Ačkoli dorazila masa lidí, kdo chtěl, místo k sezení si někde na trávníku našel.

Rekordní bylo i množství vypitého burčáku a vína. Burčáku se vypilo celkem 27 800 litrů a vína 7 300 litrů. Na vinobraní mělo premiéru i polotmavé lobečské pivo Gruit, které sládci stvořili po vzoru historických receptur, kdy chmel nahradily různé byliny.

Novým trendem je to, že někteří návštěvníci si na ochutnávku vín a burčáku nosili vlastní skleničky a maximálně tak využili možnost porovnávat chuťové odlišnosti jednotlivých vinohradů z Čech a Moravy. Podle vinařů je to signál toho, že Pražané začínají vinobraní chápat i jako vrcholnou gastronomickou událost.

Fotografie z 10. ročníku Vinobraní na Grébovce

vinobrani-grebovka-2016-a_1-nahled

Sobotní program na Grébovce zahájili císař Karel IV. v podání herce Jana Přeučila a starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: L. Prokopová  vinobrani-grebovka-2016-b-nahled

vinobrani-grebovka-2016-b_1-nahled

vinobrani-grebovka-2016-q_1-nahled

vinobrani-grebovka-2016-c-nahled

vinobrani-grebovka-2016-d-nahled

vinobrani-grebovka-2016-e-nahled

vinobrani-grebovka-2016-f-nahled

vinobrani-grebovka-2016-g-nahled

vinobrani-grebovka-2016-h-nahled

vinobrani-grebovka-2016-i-nahled

vinobrani-grebovka-2016-j-nahled

vinobrani-grebovka-2016-l-nahled

vinobrani-grebovka-2016-n-nahled

vinobrani-grebovka-2016-o-nahled

vinobrani-grebovka-2016-a-b-nahled

Magnetem bylo vystoupení hudební legendy Stromboli s Bárou Basikovou (vlevo).


Další články
Nahoru