dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražský život

Derby se neobešlo bez výtržností

Během bezpečnostního opatření omezili policisté na osobní svobodě několik desítek fanoušků. Samotné bezpečnostní opatření začalo pro pražské policisty už v devět hodin ráno. Chvíli před jedenáctou hodinou pak vyrazili fanoušci Slavie od domovského stadionu v pražském Edenu směrem k metru Strašnická, odkud pak pokračovali do centra metropole, konkrétně na Václavské náměstí.

První výtržnosti na sebe nenechaly dlouho čekat a policisté museli zakročovat už po cestě z Edenu k metru Strašnická. Fanoušci se dopouštěli přestupků zejména tím, že používali zábavní pyrotechniku, neuposlechli výzev policistů nebo si zakrývali tvář kuklami, či šátky.

Při výstupu z metra v zastávce Muzeum, zadrželi policisté další dvě osoby, které jsou podezřelé ze spáchání trestného činu útok na úřední osobu. Průvod zhruba šesti set fanoušků pak pokračoval na Staroměstské náměstí a dále ulicí Pařížskou až na Čechův most. V průběhu průvodu se počet osob, které se ho účastnily, zvýšil až na jedenáct set.

Na Čechově mostě se pak průvod na několik minut zastavil a fanoušci začali hromadně používat zábavní pyrotechniku. I přesto, že byl zástupce svolavatele upozorněn, že jakékoli použití pyrotechniky je zakázáno, nebrali na toto upozornění fanoušci zřetel a i přes opakované výzvy ze strany policistů, světlice odpalovali.

Na to policisté samozřejmě museli reagovat a v případě, že osoby neuposlechly výzev, byli policisté nuceni je zajistit. Ze strany policie také k účastníkům průvodu zazněla informace o možnosti poskytnutí zdravotnické pomoci v případě, že o ni někdo požádá. Policisté však nezaznamenali ani jednu takovou žádost.

V půl druhé se otevřely brány letenského stadionu a několik minut poté sem dorazili první účastníci průvodu. Během zápasu jsme nezaznamenali výraznější střety, pouze docházelo k masivnímu použití pyrotechniky a to celkem čtyřiapadesátkrát převážně v sektoru hostů.

Po ukončení zápasu dohlížely stovky policistů na rozchod fanoušků a již nedocházelo k porušování veřejného pořádku. Drobný exces jsme zaznamenali v centu Prahy v ulici Střelničná, kde fanoušci Sparty házeli po kolemjdoucích vejce. Všechny tři sparťany policisté krátce po incidentu zajistili.


Další články
Nahoru