dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Derby provázely výtržnosti, na policejních služebnách skončily desítky fanoušků
Stadion Sparty, odkud vyrazili fanoušci na derby do Vršovic. Ilustrační foto: Generali

Derby provázely výtržnosti, na policejních služebnách skončily desítky fanoušků

Na včerejší derby, které se hrálo po osmé hodině večer v Edenu, vyrazili chvíli po sedmnácté hodině fanoušci Sparty od domovského stadionu na Letné. Při pochodu od stadionu ke stanici metra Hradčanská zajistili policisté celkem osmnáct osob pro narušení veřejného pořádku.

Zadržení fanoušci osoby porušovali zákon například tím, že měly zahalené tvář kuklami, či šátky, nebo použili v rámci pochodu zábavnou pyrotechniky. Obdobně se chovali poté, co vystoupili z metra ve stanici Strašnická.

„Celkem na policejních služebnách skončilo 82 osob,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Třináct pro podezření z trestných činů propagace fašismu, nebo výtržnictví, ostatní pak pro shora popsané delikty přestupkového charakteru.

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu se budou také zabývat situací, při které neznámý pachatel hodil během zápasu mezi fanoušky domácího celku dělbuch, který několik z přihlížejících zranil. Naštěstí ne nijak vážně.

Samostatnou kapitolou je situace, která nastala neprodleně po zápase. Po posledním hvizdu rozhodčího chtělo několik fanoušků Sparty poděkovat svým hráčům za odvedený výkon přímo na trávníku.

Na hřiště však vešlo i větší množství příznivců domácího celku. Díky této situaci vyvstalo nebezpečí možného střetu obou táborů, a proto pořadatel požádal o zákrok policisty.

„Ti byli na ploše během jedné minuty a celou situaci vyřešili více méně pouze svou přítomností, bez nutnosti razantnějšího zákroku,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru