dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Derby pražských „S“: Pyrotechnika, alkohol a ukradená šála

Včera po 14 hodině se vydalo asi 300 osob za doprovodu policistů od letenského stadionu pochodem směrem do centra metropole. Celá skupina využila přepravu metrem a přejela ze stanice Můstek do stanice Strašnická. Odtud se příznivci letenského klubu vydali pěšky k vršovickému stadionu. Během pochodu fanoušci používali nedovolenou pyrotechniku. V této souvislosti policisté zajistili a na policejní služebnu převezli 3 osoby.

Krátce po 16. hodině a 30. minutě policie obdržela oznámení o házení pyrotechniky cestujícími při jízdě tramvají linky č. 24 Jindřišskou ulicí v centru. Policisté ve spolupráci s Dopravním podnikem soupravu zastavili, vyzvali podezřelé cestující, aby vystoupili z vozu a podrobili se kontrole. Podle všeho se jednalo o fotbalové fanoušky, kteří byli posilněni alkoholem. Někteří z nich odmítli uposlechnout pokynu policistů a začali muže zákona verbálně i fyzicky napadat. Celkem 10 těchto agresivně se chovajících osob skončilo na služebnách policie.

Policie spolu s pořadatelskou službou řešila drobné incidenty i před samotným vršovickým stadionem. Zadrženo bylo hned 9 osob pro nedovolené užití pyrotechniky, neuposlechnutí výzvy policisty a vzájemné potyčky mezi fanoušky.

Po skončení utkání zajistili policisté několik narušitelů veřejného pořádku v okolí stadionu a v této souvislosti předvedli na policejní služebny dalších několik přestupců.

Celkem bylo zadrženo 46 osob. Valná většina z těchto předvedených je podezřelá z přestupkového jednání jako neuposlechnutí výzvy úřední osoby, narušení veřejného pořádku a užití zakázané pyrotechniky.

Jeden z mladíků je podezřelý z přečinu loupeže, byl zadržen po té, co odcizil jednomu z fanoušků šálu v klubových barvách.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru