dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Den Země v Praze 8

Přijďte dne 22. dubna s dětmi do Thomayerových sadů. Dozvíte se více o tom, jak správně recyklovat odpad a jak s odpadem správně zacházet. V Thomayerových sadech se při příležitosti Dne Země uskuteční od 9 do 14 hodin oslavy, které mimo jiné upozorňují na dopady způsobené ničením životního prostředí. 

Kampaň Den Země je věnována především planetě Zemi a otázkám spojených s ochranou životního prostředí. Slaví se celosvětově již od 70. let 20. století se snahou upozorňovat na špatné chování spotřebitelů a vlád s cílem vzdělávání veřejnosti ve správných ekologických návycích.

Den Země je určen především pro žáky mateřských a základních škol, na které bude čekat celá řada zábavných a vzdělávacích aktivit. Téma letošního roku je zaměřeno na odpad. Návštěvníci si budou moci prohlédnout např. svozové vozy, nádoby na tříděný odpad nebo se seznámit s postupy recyklace jednotlivých materiálů.

Zastavit se zájemci mohou také u stánků společností zaměřujících se na sběr a nakládání s odpady jako Ipodek, Asekol či Potex, které si nejen pro děti přichystaly zajímavé aktivity.

Dále Den Země nabídne dvě výstavy – Pro krajinu a vodu a České zahrádkaření.

Všichni jsou vítáni diskutovat a klást dotazy všem vystavujícím. Vaše otázky budou zodpovídat také zástupci městské části, radní pro životní prostředí Anna Kroutil a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza.

Den Země je nejrozsáhlejší mezinárodní kampaní zaměřenou na ochranu životního prostředí. Poprvé se Den Země slavil 22. dubna 1970 v USA. V současnosti se do kampaně zapojuje více než jedna miliarda lidí z celého světa. V České republice se slaví již přes 20 let.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru