Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Den Země s Prahou 4 bavil děti i dospělé
Foto: Praha 4

Den Země s Prahou 4 bavil děti i dospělé

Poznání, zábava, hry a užitečné informace – to byl Den Země v parku Na Pankráci, který pro předškoláky, školáky i dospělé zorganizovala Praha 4.

„Děti i dospělí se během Dne Země mohli seznámit s ekologickými službami, které jsou našim obyvatelům poskytovány – od úklidu přes třídění odpadu po fungování závlahového systému. Poznali ale také detaily a kouzlo práce rybářů, lesníků anebo sokolníků, včetně jednotlivých druhů ryb, lesních zvířat a dravých ptáků. Bylo toho zkrátka dost a jistě to přispělo ke vzdělání i k uvědomění si nutnosti šetrného přístupu k přírodě a k jejím zdrojům,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011), s jehož podporou se akce pod hlavičkou místní Agendy 21 uskutečnila.

Návštěvníci mohli v parku Na Pankráci například sledovat práci městských strážníků a jejich koní, ale díky speciálním dalekohledům také Slunce. Seznámili se s prací sokolníků, záchranných stanic, lesníků a myslivců, včelařů či rybářů. Procvičili si znalosti o třídění odpadů a o jejich recyklaci. Pronikli do tajemství měření zemětřesení, toho, o čem vypovídají seismické vlny, a dozvěděli se, jak si vyrobit vlastní zemětřesení. Pro zklidnění těla a duše si pak na trávníku zacvičili jógu.

„Akce se po ústupu koronavirové pandemie mohla zase uskutečnit a malé a velké děti, ale i dospělí lidé mohli seznámit s přírodou, která nás obklopuje i v hlavním městě, a také s tím základním, co můžeme – a měli bychom – udělat pro její ochranu a udržitelný způsob života. Chtěla bych za to všem partnerům i sponzorovi akce poděkovat“ uzavřela starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011).

Akce se konala ve spolupráci s organizacemi KOMWAG, Astronomický ústav AV ČR, Geofyzikální ústav AV ČR, Městská policie, Lesy hlavního města Prahy, PET-MAT, Ekokom, Ekobat, Asekol, Elektrowin, Kokoza, POHODA či Aranžérie.Autor: Cen

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Dětské hřiště na Kampě je opět otevřeno

3. září 2022 v 10:54

Dětské hřiště v parku Kampa je po proběhlé rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost.

Další články
Nahoru