dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Den Vltavy: Plavby zdarma na gondole, historickém dvoustěžníku a dalších lodích
Den Vltavy se bude konat i v oblasti Karlova mostu. Foto: Jan Puci

Den Vltavy: Plavby zdarma na gondole, historickém dvoustěžníku a dalších lodích

Již podruhé Vševltavský spolek organizuje pro všechny zájemce Den Vltavy. Akce se bude konat v neděli 20. března od 10 do 15 hodin na Vltavě pod Karlovým mostem a na náplavce Na Františku.

V provozu bude zdarma přívoz Kazi i celá řada unikátních lodí. Plavit se můžete na klasických výletních lodích, historickém dvoustěžníku, i na pravé benátské gondole. Na nejstarší osobní lodi v Praze, na Salonní rychlolodi Nepomuk, bude pro návštěvníky připravena kavárna s doprovodným programem.

Potapěči Vodní záchanné služby Hippocampus předvedou, jak funguje unikátní potápěčský zvon Keson přímo u pilíře Karlova mostu, na Salonní rychlolodi Nepomuk se návštěvníci dozvědí od zástupců Rybářského svazu Prahy 1 jak na ryby, poslechnou si autorské čtení pražské převoznice Věry Kadlecové, písně plavební zahraje námořnická kapela Matylda-banda de la marina.

„Poznejte námořníky, vodáky, potápěče, loďaře a další členy spolku, kteří se s vámi jistě podělí o nejednu zajímavou historku ze života na Vltavě," zvou organizátoři.

Písně plavební zahraje námořnická kapela Matylda-banda de la marina. Kapitán Mario Juhas, který se celý život plavil po evropských řekách, bude vyprávět příběhy ze svého života a naučí plést děti lana.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru