dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská politika

Den válečných veteránů

Dne 11. listopadu si celý svět připomíná Den válečných veteránů. V tento den proběhne v Praze 6 za účasti Marie Kousalíkové, starostky městské části Praha 6, pietní akt, který bude zahájen u Památníku československých vojáků, účastníků  2. sv. války na Vítězném nám. ve 14 hodin. Dále bude pokračovat u Památníku padlých válečných parašutistů v Technické ulici a zakončí se u Památníků čs. zahraničních letců  na náměstí Svobody.

Den válečných veteránů se slaví již od roku 1919, v České republice je připomínám především v posledních letech a od roku 2001 je to významný den ČR. Je připomínkou těch, kteří bojovali či padli ve válečných konfliktech, kterých se ve 20. století na evropském kontinentu, ale také v dalších blízkých i vzdálených místech, odehrálo značné množství.

“Je to tedy svátek nejen těch československých hrdinů, kteří ve druhé světové válce bojovali za národní svobodu, ale také více než 20 000 příslušníků Armády České republiky, kteří za posledních více než dvacet let prošli nejrůznějšími misemi na Balkáně, v Iráku, Afghánistánu a jinde,” řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.


Další články
Nahoru