Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Den válečných veteránů si připomeňte na náměstí Míru

Den válečných veteránů si na celém světě 11. listopadu připomínají miliony lidí, letos však v omezeném režimu.

Zástupci radnice Prahy 2 se na náměstí Míru setkávali každý rok společně s veřejností, Armádou ČR, Československou obcí legionářskou a Vojenským historickým ústavem, aby uctili památku hrdinů.

Kvůli stávající situaci a nouzovému stavu musela radnice tuto akci zrušit. Symbolem Dne válečných veteránů jsou vlčí máky. Ve středu 11. listopadu na náměstí Míru v době od 9 do 16:30 hodin u stánku radnice budou zdarma i k zakoupení vlčí máky a také symbolické křížky.

Ty budete moct v případě zájmu umístit již tradičně na pietní místo a společně si tak připomenout, že svoboda není a nikdy nebyla zadarmo. Připnutím vlčího máku zároveň vyjádříte úctu a vzpomínku na vojáky a bojovníky.

Vlčí máky jsou i na radnici Prahy 2 k dispozici již od středy 4. listopadu, zakoupit je můžete po předchozím objednání na telefonu: 724 841 390.


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru