Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Den válečných veteránů si připomeňte na náměstí Míru

Den válečných veteránů si na celém světě 11. listopadu připomínají miliony lidí, letos však v omezeném režimu.

Zástupci radnice Prahy 2 se na náměstí Míru setkávali každý rok společně s veřejností, Armádou ČR, Československou obcí legionářskou a Vojenským historickým ústavem, aby uctili památku hrdinů.

Kvůli stávající situaci a nouzovému stavu musela radnice tuto akci zrušit. Symbolem Dne válečných veteránů jsou vlčí máky. Ve středu 11. listopadu na náměstí Míru v době od 9 do 16:30 hodin u stánku radnice budou zdarma i k zakoupení vlčí máky a také symbolické křížky.

Ty budete moct v případě zájmu umístit již tradičně na pietní místo a společně si tak připomenout, že svoboda není a nikdy nebyla zadarmo. Připnutím vlčího máku zároveň vyjádříte úctu a vzpomínku na vojáky a bojovníky.

Vlčí máky jsou i na radnici Prahy 2 k dispozici již od středy 4. listopadu, zakoupit je můžete po předchozím objednání na telefonu: 724 841 390.


Koncem září se otevře dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže na rok 2022

Dnes v 09:12

Praha odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun. 

Setkání ke Strategii rozvoje 2030+. Co čeká Smíchov a Malou Stranu?

Dnes v 07:13

Co čeká Smíchov a Malou Stranu v příštích několika letech? Jaké nové projekty se zrealizují? Debata se zástupci radnice Prahy 5 v kobce č. 9 na náplavce (Hořejší nábřeží) ve čtvrtek 24. června od 17 hodin.

Praha 1: Revitalizace ulice Na Poříčí a setkání nad mapou

Dnes v 05:08

V úterý 29. června od 18 hodin se v Galerii 1 koná veřejné + on-line „Setkání nad mapou“ k revitalizaci ulice Na Poříčí.

Na Karlově náměstí si bezpečnostní situace vyžádala častější kontroly

20. června 2021 ve 22:22

Praha 2 se v uplynulých týdnech zaměřila na řešení zhoršené bezpečnostní situace na Karlově náměstí, iniciovala častější policejní kontroly v lokalitě. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Provozní doba pracovišť pražského magistrátu

20. června 2021 ve 21:03

Magistrát upravuje od pondělí 21. června provoz pro veřejnost na pracovištích hlavní podatelny, který byl až dosud z důvodů pandemie covid-19 omezen. 

Další články
Nahoru