Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 0°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Den válečných veteránů se blíží, vlčí máky najdete na náměstí Míru

Už po šesté slaví Praha 2 Den válečných veteránů, který si na celém světě 11. listopadu připomínají miliony lidí, letos však v omezeném režimu.

Každoročně se setkávali zástupci radnice na náměstí Míru společně s veřejností, Armádou ČR, Československou obcí legionářskou a Vojenským historickým ústavem, aby důstojně uctili památku hrdinů. Kvůli stávající situaci a nouzovému stavu musela radnice tuto akci zrušit.

Pokud ale budete mít ve středu 11. listopadu cestu na náměstí Míru, zastavte se v době od 9 do 16:30 hodin u stánku radnice, kde budou zdarma i k zakoupení vlčí máky a také symbolické křížky. Ty budete moct v případě zájmu umístit již tradičně na pietní místo a společně si tak připomenout, že svoboda není a nikdy nebyla zadarmo. Připnutím vlčího máku zároveň vyjádříte úctu a vzpomínku na vojáky a bojovníky.

vlci-maky-na-naa-miru-2020-2019

Vlčí máky budou i na radnici Prahy 2 k dispozici již od středy 4. listopadu, zakoupit je můžete po předchozím objednání na telefonu: 724 841 390 každý všední den kromě pátku.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru