Dnes Sobota - oblacno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 8°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Den válečných veteránů se blíží, vlčí máky najdete na náměstí Míru

Už po šesté slaví Praha 2 Den válečných veteránů, který si na celém světě 11. listopadu připomínají miliony lidí, letos však v omezeném režimu.

Každoročně se setkávali zástupci radnice na náměstí Míru společně s veřejností, Armádou ČR, Československou obcí legionářskou a Vojenským historickým ústavem, aby důstojně uctili památku hrdinů. Kvůli stávající situaci a nouzovému stavu musela radnice tuto akci zrušit.

Pokud ale budete mít ve středu 11. listopadu cestu na náměstí Míru, zastavte se v době od 9 do 16:30 hodin u stánku radnice, kde budou zdarma i k zakoupení vlčí máky a také symbolické křížky. Ty budete moct v případě zájmu umístit již tradičně na pietní místo a společně si tak připomenout, že svoboda není a nikdy nebyla zadarmo. Připnutím vlčího máku zároveň vyjádříte úctu a vzpomínku na vojáky a bojovníky.

vlci-maky-na-naa-miru-2020-2019

Vlčí máky budou i na radnici Prahy 2 k dispozici již od středy 4. listopadu, zakoupit je můžete po předchozím objednání na telefonu: 724 841 390 každý všední den kromě pátku.


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru