Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Den válečných veteránů proběhne na náměstí Míru již podeváté

10. 11. 2023
Výpravný celodenní program nabídne již tradiční vzpomínková akce Den válečných veteránů, která se bude konat v pátek 10. listopadu na náměstí Míru již podeváté. Praha 2 ji pořádá ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem. Návštěvníky akce čeká zajímavá prezentace Armády ČR, vojenského školství i bohatý doprovodný program.

Dopolední část bude opět věnována mateřským a základním školám. Žáci si mezi sebou poměří své znalosti a dovednosti, prohlédnou si vojenskou techniku a seznámí se s činností Armády ČR. Jejím zástupcům předají obrázky, které poputují vojákům působícím v zahraničních vojenských misích.

Hlavní část programu pro veřejnost pak začne ve 14 hodin za účasti významných hostů politického, civilního i vojenského života. Jeho součástí bude i tradiční ocenění vybraných vojenských veteránů pamětní medailí Sdružení válečných veteránů ČR a Československou obcí legionářskou. A chybět nebude ani vzpomínka věnována jak válečným veteránům, tak i novodobým hrdinům, kteří položili své životy při službě vlasti. Program pak zakončí již tradiční modlitba a přímluva za padlé ve válečných konfliktech.

I letos se na náměstí Míru představí vojenská technika, historická i moderní. Návštěvníci se tak mohou těšit například na bojové obojživelné obrněné pásové vozidlo BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty) nebo nové bojové vozidlo MARS s integrovaným protiletadlovým systémem nové generace. Jednotlivé expozice a statické ukázky budou návštěvníkům k dispozici až do 18. hodiny večerní. Po celý den bude možné také navštívit křížkový háj a uctít památku padlých vojáků položením květiny nebo umístěním křížku s vlastním vzkazem. Na místě bude možné také za libovolnou částku pořídit tradiční symbol Dne válečných veteránů – květ vlčího máku.

den-valecnych-veteranu-23


Autor: Alo

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Zbraslavské Vánoce

Včera ve 14:57

Dárky, šperky a vánoční ozdoby, pochutiny, dílny pro děti a hudební program v sobotu 16. prosince.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Adventní setkání v Parku Zahrádky

Včera ve 02:38

V neděli 10. prosince pořádá Praha 9 v Parku Zahrádky ve spolupráci s divadlem Gong, kluzištěm Zahrádky, Edu Bubo klubem a Café Park Zahrádky další adventní setkání.

V Praze 11 probíhá Jihoměstský advent

8. prosince 2023 v 06:51

Až do 21. prosince probíhá v Praze 11 Jihoměstský advent. Vánoce můžete navštívit na Chodovské tvrzi a v KC Zahrada si poslechněte Českou mši vánoční.

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Betlémování v Letňanech

7. prosince 2023 v 09:37

Víkend v obřadní síni radnice Prahy 18 zve na druhý ročník Letňanského betlémování, které pořádá spolek Letňany hravě.

Další články
Nahoru