Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Den válečných veteránů proběhne na náměstí Míru již podeváté

10. 11. 2023
Výpravný celodenní program nabídne již tradiční vzpomínková akce Den válečných veteránů, která se bude konat v pátek 10. listopadu na náměstí Míru již podeváté. Praha 2 ji pořádá ve spolupráci s Armádou ČR, Československou obcí legionářskou, Sdružením válečných veteránů ČR a Vojenským historickým ústavem. Návštěvníky akce čeká zajímavá prezentace Armády ČR, vojenského školství i bohatý doprovodný program.

Dopolední část bude opět věnována mateřským a základním školám. Žáci si mezi sebou poměří své znalosti a dovednosti, prohlédnou si vojenskou techniku a seznámí se s činností Armády ČR. Jejím zástupcům předají obrázky, které poputují vojákům působícím v zahraničních vojenských misích.

Hlavní část programu pro veřejnost pak začne ve 14 hodin za účasti významných hostů politického, civilního i vojenského života. Jeho součástí bude i tradiční ocenění vybraných vojenských veteránů pamětní medailí Sdružení válečných veteránů ČR a Československou obcí legionářskou. A chybět nebude ani vzpomínka věnována jak válečným veteránům, tak i novodobým hrdinům, kteří položili své životy při službě vlasti. Program pak zakončí již tradiční modlitba a přímluva za padlé ve válečných konfliktech.

I letos se na náměstí Míru představí vojenská technika, historická i moderní. Návštěvníci se tak mohou těšit například na bojové obojživelné obrněné pásové vozidlo BVP-2 (bojové vozidlo pěchoty) nebo nové bojové vozidlo MARS s integrovaným protiletadlovým systémem nové generace. Jednotlivé expozice a statické ukázky budou návštěvníkům k dispozici až do 18. hodiny večerní. Po celý den bude možné také navštívit křížkový háj a uctít památku padlých vojáků položením květiny nebo umístěním křížku s vlastním vzkazem. Na místě bude možné také za libovolnou částku pořídit tradiční symbol Dne válečných veteránů – květ vlčího máku.

den-valecnych-veteranu-23


Autor: Alo

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Den, jako když vyšije

14. července 2024 v 08:40

Přijďte ve středu 17. července do Městské knihovny v Korunní v Praze 2 na výtvarnou dílničku, kde si můžete v příjemné společnosti vyšít krásnou záložku nebo přáníčko.

Další články
Nahoru